به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، امانوئل ماکرون، ریاست جمهوری فرانسه قویا خواهان اقدام اروپا برای دفاع از منفعت های راهبردی خود و نشان دادن استقلال مالی در جواب به وضع دفاعی و اقتصادی جدید جهان که حاصل ریاست جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا هست، گردید. ریاست جمهوری فرانسه […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، امانوئل ماکرون، ریاست جمهوری فرانسه قویا خواهان اقدام اروپا برای دفاع از منفعت های راهبردی خود و نشان دادن استقلال مالی در جواب به وضع دفاعی و اقتصادی جدید جهان که حاصل ریاست جمهوری دونالد ترامپ در آمریکا هست، گردید.

ریاست جمهوری فرانسه تصریح نمود: اروپا مدت ها به پشتیبانی های آمریکا متکی بوده هست. علی رغم آن که ائتلاف دفاعی ناتو با اهمیت هست، اتحادیه اروپا در عین حال احتیاج دارد که حجم های دفاعی خودش را تقویت نماید.

ماکرون در یک کنفرانس خبری در عزیمت به شهر هلسینکی اظهار کرد: این به سود ما به عنوان اتحادیه اروپا هست که روابطی راهبردی با ترکیه و علاوه بر این با روسیه داشته باشیم؛ به نحوی که ثبات را در بلندمدت ایجاد کند و انسجام و قدرت بیشتری به وجود آورد.

ریاست جمهوری فرانسه تصریح نمود: مسئله این نیست که تغییرات چند سال گذشته را فراموش کنیم و این درست نخواهد بود اما این یک مسئله واقع گرایانه هست که مشارکت عمیق تری با یکدیگر داشته باشیم.

او تصریح نمود که روسیه نیز باید پیشرفت هایی را در رابطه با یک سری مسائل من جمله روال صلح اوکراین نشان دهد.

وی اضافه کرد: ارتباطات اتحادیه اروپا با روسیه باید به روزرسانی گردد. درخصوص مسائلی نظیر امنیت سایبری، ارتباطات راهبردی و مسائل دفاعی ما توان داریم رئوس کلی یک ارتباطات جدید را میان روسیه و اتحادیه اروپا مد نظر داشته باشیم که طبق مسیری باشد که اروپا در پیش می گیرد.

علاوه بر این سائولی نینیستو، ریاست جمهوری فنلاند در این کنفرانس خبری با ماکرون اظهار کرد، خواهان تغییر در موضع روسیه نسبت به توافقات مینسک شده هست؛ با این هدف که صلح را در شرق اوکراین برقرار سازد و این امر باید قبل از پیشنهاد ارتباطات راهبردی جدید به روسیه پژوهشگر گردد.

او تصریح نمود: روسیه خواهان ارتباطات اقتصادی نزدیک تر با اروپا هست اما ما توان نداریم در عین این که مسأله اوکراین حل نشده باقی مانده، این کار را انجام دهیم.

انتهای پیام