خبرگزاری مهر: وزیر امور اقتصاد و دارایی در نشست اصلاح نظام بانکی با حضور مسئولان بانکی، به مسئولان هر یک از بانک‌ها ماموریت داد تا چالش های مربوط با بانک خود را ترسیم و راهکارهای لازم را توصیه کنند. به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت اقتصاد، در زمینه تاکیدات […]

خبرگزاری مهر: وزیر امور اقتصاد و دارایی در نشست اصلاح نظام بانکی با حضور مسئولان بانکی، به مسئولان هر یک از بانک‌ها ماموریت داد تا چالش های مربوط با بانک خود را ترسیم و راهکارهای لازم را توصیه کنند.

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری مهر به نقل از وزارت اقتصاد، در زمینه تاکیدات رییس جمهور، جلسه اصلاح نظام بانکی با حضور فرهاد دژپسند وزیر امور اقتصادی و دارایی، معاون امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی وزارت اقتصاد و مسئولان عامل بانک های دولتی در محل این وزارتخانه برگزار گردید.

فرهاد دژپسند طی سخنانی در این جلسه، از بانک ها خواست، ابتدا تعریف، نگاه و توقع ها خود را از مبحث «اصلاح ساختار نظام بانکی» عرضه داده و پس از آن همین کار را از منظر حاکمیت و دستگاه های دولتی مثل وزارت اقتصاد، بانک مرکزی و . . . وزیر اقتصاد علاوه بر این تاکید کرد: هر یک از بانک ها چالش های نظام بانکی و نیز چالش های مربوط با بانک خود را ترسیم و برنامه و راهکار های لازم را توصیه کنند.

دژپسند اضافه کرد: برنامه مزبور پس از آن توسط چند تیم تخصصی با همکاری متخصصان خارج از دولت مورد ارزیابی قرار گرفته و نتیجه های استخراج شده جهت انجام کارهای بعدی در اختیار معاونت امور بانکی، بیمه و شرکت های دولتی قرار گیرد.

وزیر اقتصاد با تاکید بر استمرار برپایی نشست ها اصلاح نظام بانکی، یکی از برنامه های میان مدت آن را تدوین برنامه ای برای پیاده سازی نظام بانکداری الکترونیک اعلام نمود.

وی در قسمتی دیگر از اظهارات خود، قسمت کلیدی انتقادات از سامانه بانکی مثل اضافه برداشت و معوقات را مربوط به بانک های خصوصی قرائت کرد و اظهار کرد: بانک های دولتی طبق معمول منضبط ترین بانک ها به لحاظ رعایت قانون می باشند.

بنا به این گزارش، مسئولان عامل بانک های دولتی حاضر در این جلسه نیز، در سخنانی به عرضه نظرات و پیشنهادات خود در رابطه با اصلاح ساختار نظام بانکی پرداختند.