هادی ملکشاهی امروز در دیدار با رئیس اتاق اصناف که امروز ۲۵ مردادماه صورت گرفت، با اشاره به سیاست تسامحی خود نسبت به مؤدیان استان، اظهار کرد: سازمان امور مالیاتی نیز به خاطر شرایط ویژه بازار تأکید بر تساهل با مؤدیان دارد. وی در تصدیق صحبت‌های خود به سهم ۸ درصدی کسبه بازار از درآمدهای […]

هادی ملکشاهی امروز در دیدار با رئیس اتاق اصناف که امروز ۲۵ مردادماه صورت گرفت، با اشاره به سیاست تسامحی خود نسبت به مؤدیان استان، اظهار کرد: سازمان امور مالیاتی نیز به خاطر شرایط ویژه بازار تأکید بر تساهل با مؤدیان دارد.

وی در تصدیق صحبت‌های خود به سهم ۸ درصدی کسبه بازار از درآمدهای مالیاتی استان اشاره کرد و افزود: در قیاس با دیگر درآمدهای مالیاتی رقم چشم‌گیری نیست.

مدیرکل امور مالیاتی لرستان با اشاره به آخرین فرصت اظهارنامه مالیاتی افراد حقیقی و صاحبان مشاغل تا ۳۱ مردادماه، ابلاغ الکترونیک و دستورالعمل تبصره ماده صد را منطبق با شرایط اقتصادی استان و پروتکل‌های بهداشتی کرونا دانست.

ملکشاهی تصریح کرد: ابلاغ الکترونیک مشکلات موجود در خصوص ارسال و ابلاغ اوراق مالیاتی را از بین برده و مؤدیان می‌تواند با حذف سازوکارهای سنتی و نشانه‌گذاری (تیک زدن) ابلاغ الکترونیک به هنگام پر کردن اظهارنامه از مزایای این فرصت استفاده کنند.

وی با اشاره به احترام سازمان امور مالیاتی به حقوق مؤدیان، فعال‌سازی ابلاغ الکترونیکی را منوط به درخواست مؤدیان دانست و خاطرنشان کرد: علاوه بر سهولت کار مؤدی مالیاتی، موجبات فراغ بال اداره‌کل امور مالیاتی را در رصد فرارهای مالیاتی فراهم می‌آورد.

مدیرکل امور مالیاتی لرستان با اشاره به درصد بالای توافق کسبه در سال گذشته که بالغ بر ۷۰ درصد مؤدیان صنفی را متشکل می‌شد دستورالعمل تبصره ماده صد را فرصتی برای مؤدیان استان دانست.

ملکشاهی آمار بالای طبقات پایین مالیاتی در استان و عدم تغییر مالیات مؤدیان تا سقف ۲۵ میلیون ریال مالیاتی نسبت به سال گذشته فرصتی را برای درصد بالایی از مؤدیان و کسبه استان به وجود آورده است تا از این فرصت استفاده کنند.

وی اضافه کرد: ما مالیاتی را که به‌واسطه عدم آگاهی مؤدیان از قوانین و مقررات وصول می‌شود را عادلانه ندانسته و همواره می‌کوشیم تا در خصوص حقوق حقه مؤدی، اطلاع‌رسانی جامع به عمل آید.

مدیرکل امور مالیاتی لرستان بیان کرد: ازاین‌رو در تمامی ادارات استان برای مؤدیان، مشاور مالیاتی گذاشته‌ایم و مضاف بر کار تبلیغات، انتظار می‌رود از ظرفیت بالای اتاق اصناف در اطلاع‌رسانی به اتحادیه‌ها و کسبه استان که بالغ بر ۳۷ اتحادیه و ۱۷ هزار واحد صنفی هستند استفاده شود.

ملکشاهی ادامه داد: مؤدیانی که اظهارنامه مالیاتی خود را پر کرده‌اند برای استفاده از ظرفیت تبصره ماده صد می‌توانند تا ۳۱ مردادماه با مراجعه به سایت www.tax.gov.ir اظهارنامه خود را به توافق تبدیل کنند.

منوچهر اسبکوه رئیس اتاق اصناف با اشاره به نقش مثبت بازاریان در بزنگاه‌های تاریخی چون انقلاب و جنگ، اظهار کرد: سیل، تحریم و کرونا فرصت برنامه‌ریزی اقتصادی از بازاریان استان را گرفته است و انتظار می‌رود در این اثنا، کسبه و بازاریان بیش از پیش مورد حمایت نهادهای دولتی از جمله اداره‌کل امور مالیاتی قرار بگیرند.

انتهای پیام