آفتاب‌‌نیوز : نیکلاس مادورو رئیس جمهور برزیل در سخنانی تلویزیونی گفت: تصمیم گرفتیم که از ۲۱ فوریه مرز زمینی ونزوئلا با برزیل را به طور کامل تا اطلاع بعدی ببندیم.به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وی افزود: رئیس جمهور کلمبیا مسئول هرگونه خشونت در مرز است.مادورو افزود: پیامم به نظامیان کلمبیا این است که […]

آفتاب‌‌نیوز : نیکلاس مادورو رئیس جمهور برزیل در سخنانی تلویزیونی گفت: تصمیم گرفتیم که از ۲۱ فوریه مرز زمینی ونزوئلا با برزیل را به طور کامل تا اطلاع بعدی ببندیم.
به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، وی افزود: رئیس جمهور کلمبیا مسئول هرگونه خشونت در مرز است.
مادورو افزود: پیامم به نظامیان کلمبیا این است که رویارویی علیه ونزوئلا را رد کنید. ما اکنون امکان بستن مرز با کلمبیا را بررسی می کنیم.
یک هیئت آمریکایی که مارکو روبیو آن را همراهی می کند، روز یکشنبه گذشته به شهر کوکوتا در مرز کلمبیا با ونزوئلا سفر کرد. کمک ها در این شهر انبار می شود که هفته آینده به ونزوئلا منتقل شود.
برپایه این گزارش، مادوور اجازه ورود محموله های دارو و غذا و سایر کمک ها از آمریکا و کلمبیا و برزیل را نمی دهد اما خوان گوایدو رئیس جمهور خودخوانده ونزوئلا متعهد شده است که صدها تن کمک را در ۲۳ فوریه وارد این کشور کند.
مادورو تاکید کرده است که ونزوئلا به کمک نیاز ندارد و این اقدامات را نمایش آمریکا خوانده است.
مادورو با قطع روابط دیپلماتیک با آمریکا تاکید کرده است که این کشور برای کودتا علیه دولت قانونی ونزوئلا تلاش می کند.
منبع: خبرگزاری تسنیم