به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ در هفته‌ای که گذشت شاهد اتفاقات بسیاری در دنیای ورزش بودیم که به مهم‌ترین رویدادها به شرح زیر اشاره می‌شود: شخصیت هفته: مارک ویلموتس کارلوس کی‌روش، بعد از هشت سال حضور در تیم ملی ایران بعد از اتمام بازی‌های جام ملت‌های آسیا و نرسیدن ایران […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ در هفته‌ای که گذشت شاهد اتفاقات بسیاری در دنیای ورزش بودیم که به مهم‌ترین رویدادها به شرح زیر اشاره می‌شود:

شخصیت هفته: مارک ویلموتس

کارلوس کی‌روش، بعد از هشت سال حضور در تیم ملی ایران بعد از اتمام بازی‌های جام ملت‌های آسیا و نرسیدن ایران به فینال این مسابقات با حواشی زیاد از تیم ملی کشورمان جدا شد. بعد از این جدایی صحبت‌های زیادی از گزینه‌های مختلف به میان آمد که قرار است هدایت تیم ایران را به عهده بگیرند. نفراتی همچون زیدان، لوپتگی، کلینزمن و خوزه مورینیو اسمشان به میان آمد که بعضی از آنها تا حدودی بیشتر شوخی بود. در روزهای اخیر دو گزینه یعنی لوپتگی و مارک ویلموتس بیشتر مورد توجه قرار گرفتند تا اینکه اعلام شد ویلموتس برای عقد قرارداد راهی ایران می شود و این موضوع عملی شد و این مربی هدایت تیم ملی ایران را برعهده گرفت.

برنده هفته: نساجی مازندران

هفته بیست و نهم لیگ برتر در این هفته برگزار شد و با توجه به نتایجی که به دست آمد تب و تاب قهرمانی به هفته آخر کشیده شد. یکی از دیدارهای حساس و جذاب این هفته بین دو تیم شمالی نساجی مازندران و سپیدرود رشت برگزار شد که طی این بازی شاگردان جلالی موفق شدند با نتیجه سنگین سه بر یک سپیدرود را شکست بدهند. در حالی که سپیدرود در خانه میزبان نساجی بود و این تیم برای فرار از سقوط می‌جنگید مقابل نماینده مازندران زمین‌گیر شد و سه گل از حریف خود دریافت کرد و در نهایت در لحظات پایانی بازی توانست یکی از گل‌های خورده را جبران کند. نساجی با این برد جایگاه خود را در جدول رده‌بندی نیز تا حدوی بهبود بخشید.

بازنده هفته: انگلیس

مسابقات جهانی تکواندو از چند روز دیگر در منچستر آغاز می شود و تیم ملی کشورمان نیز از مدت‌ها قبل با برپایی اردوهای تدارکاتی خود را برای حضور در این مسابقات و کسب موفقیت آماده کرده است. نکته حائز اهمیت پیش از شروع این مسابقات کارشکنی مسئولان برگزار کننده انگلیسی بود که در صدور روادید برای نمایندگان ایران مشکل‌ساز شدند. از چند روز قبل تنها برای سه ورزشکار ایران ویزا صادر کرده بودند که بعد از پیگیری‌های مسئولین این بار برای دو، سه نفر دیگر نیز مشکل‌شان حل شد ولی همچنان دو نفر از تکواندوکاران ایران با مشکل عدم صدور ویزا مواجه هستند. برای کشوری که همیشه ادعای دفاع از حقوق بشر را دارد واقعا تاسف‌بار است اینگونه کارشکنی در بحث ورزش انجام می‌دهد.

بازی هفته: دیدار پدیده و سپاهان

یکی از دیدارهای جذاب هفته بیست و نهم لیگ برتر فوتبال بازی دو تیم پدیده و سپاهان بود که به نوعی تکلیف تیم قهرمان را نیز مشخص می‌کرد. تیم پدیده بازی را خیلی خوب آغاز کرد و در همان دقایق ابتدایی بازی اولین گل را به ثمر رساند. در ادامه نیز فرصت‌های زیادی به دست آورد که دروازه نماینده اصفهان را باز کند. با شروع نیمه دوم سپاهانی‌ها به گل رسیدند که بازی به تساوی کشیده شد. در ادامه بازی بازهم تیم میزبان چند فرصت گلزنی به دست آورد که در ضربات نهایی موفق نبود. بازیکنان پدیده در این دیدار نمایش قابل قبولی را داشتند و نتیجه ای که به دست آمد باعث شد تکلیف قهرمانی به هفته آخر کشیده شود. در پایان این بازی قلعه‌نویی اعتقاد داشت باید سپاهان چند گل از پدیده دریافت می‌کرد.

پیشنهاد هفته: بازی‌های هفته آخر لیگ برتر
لیگ برتر هجدهم امشب با انجام هشت بازی در شهرهای مختلف به پایان خواهد رسید. تیم پرسپولیس جدی‌ترین مدعی قهرمانی در بازی آخر خود در جم به مصاف پارس جنوبی خواهد رفت و در صورت کسب یک تساوی مقابل این تیم عنوان قهرمانی را به دست می‌آورد. در دیگر دیدار مهم تیم سپاهان دیگر مدعی کسب قهرمانی در خانه میزبان تیم سقوط کرده استقلال خوزستان است و تمام امیدش این است که پارس جنوبی بتواند پرسپولیس را شکست بدهد. استقلال نیز در خانه از سپیدرودی پذیرایی خواهد کرد که هنوز شانس بقا در لیگ برتر را دارد. آبی‌های تهران هفته پیش شانس قهرمانی را از دست دادند ولی هنوز می‌توانند عنوان نایب قهرمانی را به دست آورند.

نقد هفته: اعتراض مربیان لیگ برتری به داوری مسابقات

اعتراض به داوری همواره جزیی از فوتبال ما بوده است و از گذشته تا به الان همیشه تیم‌های نقدهای ریز و درشتی به عملکرد تیم‌های داوری داشته‌اند. ولی این موضوع در چند سال اخیر به خصوص در لیگ هجدهم به اوج خود رسید و شاهد بودیم که در اکثر بازی‌های انجام شده تیم‌ها از نحوه قضاوت بازی‌ها شاکی بودند. اینکه اشتباهات داوری وجود دارد یک امر اجتناب ناپذیر است ولی نباید به سمتی برویم که همه ضعف‌ها را بر گردن تیم داوری بیاندازیم. واکنش‌های تند و صدور بیانیه‌های مختلف باعث شده در چند هفته اخیر شاهد تنش‌های جدی در فوتبال کشور باشیم. شاید می‌توان اینطور تعبیر کرد که حمله به داور به یک ابزار دست تیم‌ها و کادر فنی تبدیل شده که بتوانند عدم نتیجه‌گیری خود را توجیه کنند.