– اخبار ورزشی – به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، هفته بیست‌و‌سوم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور امروز (شنبه) با انجام سه دیدار در شهرهای تبریز، اصفهان و تهران آغاز خواهد شد که در مهمترین بازی‌های امروز پرسپولیسِ صدرنشین در خانه به مصاف شاهین شهرداری رده پانزدهمی خواهد رفت و […]

– اخبار ورزشی –

به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، هفته بیست‌و‌سوم مسابقات فوتبال لیگ برتر باشگاه‌های کشور امروز (شنبه) با انجام سه دیدار در شهرهای تبریز، اصفهان و تهران آغاز خواهد شد که در مهمترین بازی‌های امروز پرسپولیسِ صدرنشین در خانه به مصاف شاهین شهرداری رده پانزدهمی خواهد رفت و تراکتور تبریز نیز میزبان نفتی‌های آبادان خواهد بود. در زیر نگاهی به سه دیدار نخست هفته بیست‌و‌سوم می‌اندازیم:

* تراکتور تبریزصنعت نفت آبادان

این مسابقه جدال تیم‌های ششم و هفتم جدول رده‌بندی برای جا نماندن از کورس کسب سهمیه آسیایی است. تراکتوری‌ها پس از شکست خانگی هفته گذشته مقابل نساجی، این بار به مصاف صنعت نفتی خواهند رفت که چراغ خاموش و با هدایت بهنام سراج کم کم خود را به رتبه‌های بالای جدول نزدیک کرده است و تنها چهار امتیاز با تیم دوم فاصله دارد. زردپوشان آبادانی با وجود مشکلات مالی فراوانی که دارند در صورت کسب سه امتیاز این بازی می‌توانند تا رتبه چهارم جدول صعود کنند و بالاتر از تراکتور، استقلال و شهر خودرو قرار بگیرند. جایگاهی که به طور حتم می‌تواند رضایت هواداران پُرشمار این تیم جنوبی را جلب کند.

در سوی مقابل اما ساکت الهامی که روزهای سختی را در تبریز سپری می‌کند، پس از سه هفته محرومیت، از این دیدار می‌تواند مسعود شجاعی را در ترکیب تیمش داشته باشد، اما همچنان خبری از دژاگه و حمزاوی در ترکیب تراکتوری ها نخواهد بود. سرخپوشان تبریزی که با دو شکست متوالی دیگر امید چندانی به قهرمانی در این فصل ندارند، امیدوارند در این بازی ضمن گرفتن انتقام شکست دور رفت، دوباره به روزهای خوب خود بازگردند و حداقل بتوانند یکی از سهمیه‌های آسیایی این فصل را به دست بیاورند.

* ذوب‌آهن اصفهانپیکان

تیم‌های ذوب‌آهن و پیکان پس از شکست هفته گذشته مقابل شهر خودرو و پرسپولیس، در حالی در ایستگاه بیست‌و‌سوم لیگ به مصاف هم خواهند رفت که ذوبی‌ها در اولین حضور رسمی لوکا بوناچیچ روی نیمکت این تیم از روحیه بالایی برای قطع نوار ناکامی‌های خود برخوردارند و پیکانی‌ها نیز برای فرار از قعر جدول نیاز مبرم به سه امتیاز این دیدار دارند. ذوب‌آهن با ۲۲ امتیاز در رده یازدهم جدول جای دارد و شاگردان ویسی نیز با ۱۵ امتیاز قعرنشین لیگ برتر هستند.

تیم فوتبال پرسپولیس , فوتبال , لیگ برتر فوتبال , تیم فوتبال تراکتور تبریز ,

* پرسپولیس شاهین شهرداری بوشهر

آزمون سخت مهرداد کریمیان با شاهین در اولین گام. تیم فوتبال شاهین بوشهر پس از جدایی میشو کریستیچوویچ از این تیم،‌ از این هفته با هدایت مهرداد کریمیان مقابل حریفان خود صف‌آرایی خواهد کرد و در اولین گام نیز باید به مصاف پرسپولیس صدرنشین برود. شاهینی‌ها که در بازی رفت با پنج گل مقابل پرسپولیس شکست خوردند، به طور حتم این بار نیز کار بسیار سختی مقابل سرخپوشان تهرانی خواهند داشت، اما برای فرار از منطقه سقوط باید دست پر از زمین خارج شوند.

یحیی گل‌محمدی و تیمش نیز که با ۱۰ امتیاز اختلاف همچنان مقتدرانه به سمت پوکر قهرمانی قدم بر می‌دارند، در این بازی علاوه بر محمد انصاری که با پارگی رباط صلیبی مواجه شده است، محمد نادری، امید عالیشاه و وحید امیری را در اختیار ندارد. پرسپولیسی‌ها علاوه بر این چهار بازیکن، از این بازی به بعد علیرضا بیرانوند را نیز درون دروازه خود نخواهند داشت و این بازیکن به دلیل عقد قرارداد با باشگاه آنتورپ بلژیک، دیگر نمی‌تواند در ترکیب سرخپوشان تهرانی قرار بگیرد و رادوشوویچ گلر اول این تیم برابر شاهین خواهد بود.

پرسپولیسی‌ها برای قطعی کردن قهرمانی خود در این فصل فقط به پنج برد از هشت بازی آینده نیاز دارند و می‌توانند با پیروزی برابر شاهین، یک گام دیگر به قهرمانی زودهنگام در لیگ برتر نزدیک شوند. 

برنامه کامل دیدارهای هفته بیست‌و‌سوم لیگ برتر به شرح زیر است:

شنبه – ۱۴ تیر ۹۹

* تراکتور تبریز – صنعت نفت آبادان، ساعت ۲۰:۱۵
داور: حمید حاج‌ملک، کمک‌ها: تورج عیوض‌محمدی و مهدی الوندی، داور چهارم: مجید محمدی
ناظر: نادر جعفری

* ذوب‌آهن اصفهان – پیکان تهران، ساعت ۲۰:۴۵
داور: سیدعلی‌اصغر مومنی، کمک‌ها: علی‌اکبر عظیم‌پور و وحید سیفی، داور چهارم: حسین زمانی
ناظر: علیرضا کهوری

* پرسپولیس – شاهین شهرداری بوشهر، ساعت ۲۱
داور: سیدوحید کاظمی، کمک‌ها: علیرضا ایلدروم و محمدرضا مدیرروستا، داور چهارم: علی صفایی
ناظر: رحیم رحیمی‌مقدم

یکشنبه – ۱۵ تیر ۹۹

* پارس جنوبی جم – استقلال تهران، ساعت ۲۰:۳۰
داور: موعود بنیادی‌فر، کمک‌ها: حسن ظهیری و مهدی شفیعی، داور چهارم: ایمان کهیش
ناظر: مسعود مرادی

* گل‌گهر سیرجان – شهر خودرو مشهد، ساعت ۲۰:۳۰
داور: سیدمهدی سیدعلی، کمک‌ها: فرزاد بهرامی و محمدرسول ذروقی، داور چهارم: یاسر همرنگ
ناظر: سعید بطحایی

* نفت مسجدسلیمان – ماشین‌سازی تبریز، ساعت ۲۱
داور: رضا عادل، کمک‌ها: جلیل شعرانی و حمیدرضا افشون، داور چهارم: روح‌الله شریفی
ناظر: حاتم بک‌پور

* نساجی مازندران – فولاد خوزستان، ساعت ۲۱
داور: محمدحسین ترابیان، کمک‌ها: رحیم شاهین و یوسف مغروری، داور چهارم: کیوان علیمحمدی
ناظر: محسن ترکی

* سایپا – سپاهان، ساعت ۲۱
داور: علی بای، کمک‌ها: محمد عطایی و فرهاد فرهادپور، داور چهارم: محمدباقر پورباقر
ناظر: محمدجواد تقی‌پور

جدول رده‌بندی لیگ برتر فوتبال