عصرایران-  پس از معرفی یک کوپه متفاوت از لیپ موتور که جزئیاتش اینجا در دسترس قرار دارد، سراغ یکی دیگر از محصولات جذاب این برند چینی با نام LP-T03 می رویم که از منظر ابعاد و طراحی چیزی بین هاچ بک و کراس اوور کامپکت است. همانطور که اشاره شد؛ لیپ موتور نام یک کمپانی چینی تولیدکننده خودروهای […]

عصرایران-  پس از معرفی یک کوپه متفاوت از لیپ موتور که جزئیاتش اینجا در دسترس قرار دارد، سراغ یکی دیگر از محصولات جذاب این برند چینی با نام LP-T03 می رویم که از منظر ابعاد و طراحی چیزی بین هاچ بک و کراس اوور کامپکت است. همانطور که اشاره شد؛ لیپ موتور نام یک کمپانی چینی تولیدکننده خودروهای الکتریکی است که فعالیت خود را از سال ۲۰۱۵ آغاز کرده است و دفتر مرکزی آن در چجیانگ قرار دارد.

ال پی-تی۰۳ در بازار چین با توجه به تریم از ۱۰۰۷۰ تا ۱۱۶۰۰ دلار قیمت دارد.

ابعاد

از منظر ابعاد برابر با ۳۶۲۰ میلیمتر در طول، ۱۶۵۲ میلیمتر در عرض و ۱۵۷۷ میلیمتر در ارتفاع توسعه یافته است. فاصله بین محورهای آن ۲۴۰۰ میلیمتر و ارتفاع از سطح زمین برابر با ۱۴۰ میلیمتر محاسبه شده است. وزن خالص این خودرو نیز از ۱۰۸۷ تا ۱۱۲۲ کیلوگرم متفاوت است.

رینگ ها در حالت استاندارد آلومینیومی ۱۶ اینچی هستند.

پیشرانه

در قسمت پیشرانه از یک موتور الکتریکی ۵۵ کیلوواتی با گشتاور ۱۵۵ نیوتن متر استفاده شده است. باتری لیتیومی لیپ ۳۷٫۱ کیلووات ساعت ظرفیت دارد تا برد حرکتی ۴۰۳ کیلومتر را برای این خودرو فراهم کند. بیشینه سرعت برابر با ۱۰۰ کیلومتر برساعت است و خودرو طی ۱۴ ثانیه از حالت توقف به این سرعت دست خواهد یافت.

شارژ کامل باتری ۶ ساعت زمان می برد.

در بخش جعبه دنده از نمونه تک سرعته استفاده شده که با محور جلو در ارتباط است.

کابین

فضای داخلی کابین طراحی ساده ای دارد و کیفیت پلاستیک به کار رفته در توسعه جزئیات آن چندان مطلوب به نظر نمی رسد اما باید توجه داشت که این خودرو در رده محصولات فناورانه کاملا اقتصادی قرار دارد و با درنظر گرفتن این مورد می توانیم بگوییم همه چیز کابین در سطح مطلوبی قرار دارد.

از امکانات کابین می توان به سیستم تهویه غیر اتوماتیک، استارت دکمه ای، نمایشگر لمسی تبلتی، نشانگر دیجیتال امپر، بلوتوث، پشتیبانی از فرمان های صوتی، یو اس بی، استراحتگاه دست ردیف جلو و عقب، پاور ویندوز جلو و عقب، آینه های برقی، اسکای روف و … اشاره کرد.

ایمنی

در بخش ایمنی نیز مواردی شامل: کروز کنترل ثابت و تطبیقی، رادار پارک جلو و عقب، دوربین عقب، نشانگر فشار باد لاستیک ها، ای بی اس، ایی بی دیی، دستیار ترمز، سیستم پایداری الکترونیکی، ترمز اضطراری، ترمز پارک اتوماتیک، دستیار حرکت در سربالایی، سیستم پارک اتوماتیک، نور بالای تطبیقی، ایزوفیکس، ایربگ و… قابل اشاره هستند.

مازیار دانیالی بیشتر بخوانید: *نسخه “چینی” پراید! (+تصاویر) *تی۹۹؛ شاسی بلند لوکس و ارزان چینی! (+فیلم و تصاویر) *سی اس۸۵؛ همزاد چینی ب ام و اکس۴ معرفی شد!(+فیلم و تصاویر) *بی وای دی S2؛ محصول ۱۲ هزار دلاری کمپانی چینی با پیشرانه تمام الکتریکی(+تصاویر) *لیپ؛ خودروی کوپه چینی با ظاهری کاملا متفاوت و مجموعه ای از امکانات روز(+عکس)