به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، ارسلان زارع در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گیلان، اقتصاد مقاومتی را راهبرد مورد قبول و تاکید مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید دانست و اظهار کرد: استان گیلان در سال جاری ۱۹ پروژه و ۵۳ زیرپروژه اقتصاد مقاومتی دارد. وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، ارسلان زارع در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان گیلان، اقتصاد مقاومتی را راهبرد مورد قبول و تاکید مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید دانست و اظهار کرد: استان گیلان در سال جاری ۱۹ پروژه و ۵۳ زیرپروژه اقتصاد مقاومتی دارد.

وی با اشاره به موقعیت جغرافیایی کم نظیر و ظرفیت های ارزشمند گیلان در همه ابعاد کشاورزی، صنعتی و گردشگری تاکید کرد: پروژه های اقتصاد مقاومتی گیلان توسط دستگاه های اجرایی و با مشارکت بانک ها و با نظارت سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان و معاونت های عمرانی و اقتصادی استانداری اجرا می شود.

استاندار گیلان با اشاره به ۱۶ پروژه اقتصاد مقاومتی سازمان صمت، تصریح کرد: همکاری های لازم جهت رفع مشکلات تولید و اجرای پروژه هایی که اشتغالزایی به همراه دارد صورت گیرد.

زارع بر لزوم احیا و ساماندهی دو رودخانه شهر رشت تاکید کرد و یادآور شد: طی سنوات گذشته بارها به این موضوع پرداخته و طرح های متعددی برای آن پیش بینی شده است، اما به سبب عدم توجه جدی هنوز به مرحله عملیاتی ورود نکرده است.

وی با بیان اینکه در گام نخست باید موضوع حذف آلودگی های شهری و صنعتی گوهرررود و زرجوب مد نظر قرار گیرد، گفت: با اجرای طرح ساماندهی رودخانه های رشت ظرفیت های جدید با رویکرد گردشگری برای استان و رشت ایجاد می شود.

استاندار گیلان با اشاره به طول ۲۲ کیلومتری رودخانه های رشت، خاطرنشان کرد: می توان از حاشیه این رودخانه ها در راستای توسعه شهری در ابعاد اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی بهره برداری کرد و شاخص های زیست محیطی آن را ارتقا بخشید.

این مقام مسئول گذر رودخانه از داخل شهر را یکی از محورهای مهم توسعه دانست و متذکر شد: می توان از این ظرفیت برای ایجاد اشتغال و افزایش سطح درآمد استفاده کرد.

زارع خواستار تشکیل کمیته ساماندهی رودخانه های رشت به ریاست معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری و عضویت اداره کل حفاظت محیط زیست، شهرداری رشت، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، آب منطقه ای و آب و فاصلاب شهری شد و عنوان کرد: اولویت ما در کوتاه مدت ساماندهی سایت سراوان است که از طریق کارگروه ملی ساماندهی پسماند استان های شمالی پیگیری خواهد شد.

انتهای پیام