دکتر سید موسی خادمی در جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا استان که به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با تبریک دوازده فروردین روز استقرار جمهوری اسلامی ایران از زحمات و اقدامات خوبی که توسط ستاد مقابله با بیماری کرونا استان لرستان انجام شده است و خصوصاً از جمله زحمات دانشگاه علوم پزشکی و کادر درمان […]

دکتر سید موسی خادمی در جلسه ستاد مقابله با بیماری کرونا استان که به‌صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، با تبریک دوازده فروردین روز استقرار جمهوری اسلامی ایران از زحمات و اقدامات خوبی که توسط ستاد مقابله با بیماری کرونا استان لرستان انجام شده است و خصوصاً از جمله زحمات دانشگاه علوم پزشکی و کادر درمان تقدیر کرد.

وی با اشاره به تمدید طرح فاصله اجتماعی در ستاد ملی کرونا از تعطیلی دانشگاه‌ها، مدارس و بازار تا بیستم فروردین‌ماه خبر داد.

استاندار لرستان در خصوص ساعات کار اداری و حضور کارمندان دولت در ادارات، افزود: از روز شنبه ساعات کاری ادارات با یک‌سوم نیروی کار با حفظ دورکاری و صدور مرخصی کارکنان برقرار است.

خادمی با اشاره به‌ضرورت تعریف پروتکل برای تعریف نحوه بازگشت بازار و واحدهای مختلف در بعد از تعطیلات، خاطرنشان کرد: نحوه شروع فعالیت اصناف و چگونگی فعالیت دیگر مشاغل تا قبل از بیستم، اعلام خواهد شد.

نماینده عالی دولت در لرستان با تأکید بر اصل مراقبت اجتماعی و همکاری مردم بر لزوم برخورد قانونی با افرادی که مبتلا به کرونا هستند و مراعات نمی‌کنند تأکید کرد و از فرمانداران خواست تا لیست این‌گونه افراد را از مراکز بهداشت هر منطقه اخذ و کارفرمایان خصوصی و دولتی به‌منظور جلوگیری از گسترش بیماری از حضور مبتلایان در محل کار جلوگیری به عمل آورند.

خادمی در آستانه روز طبیعت از مردم خواست این روز را در خانه بمانند و اضافه کرد: اگر برنامه سیزده‌بدر به شکل عادی در استان شکل بگیرد و یا حتی ۱۰ یا ۱۵ درصد انجام شود در واقع همه زحمات ما از بین خواهد رفت و تمامی تلاش‌ها بدون نتیجه خواهد ماند.

وی بر انجام کار فرهنگی و تبلیغی و همچنین کار ممانعتی و بازدارنده در فرصت باقی‌مانده تأکید کرد.

استاندار لرستان با اشاره به مصوبات جلسه ملی کرونا به مجازات افرادی که در فضای مجازی و رسانه‌ها و یا خبرگزاری‌ها و … تبلیغاتی را در خلاف جهت اقدامات ملی انجام داده و آرامش مردم را برهم زده و موجبات تشویش اذهان عمومی را فراهم می‌آورند، خبر داد و گفت: مجازات اولیه انتظامی است و به قوه قضاییه مربوط است و چنانچه فرد خاطی کارمند دولت باشد و با پخش اخبار نادرست و اطلاعات غلط آرامش مردم را بر هم بزند، اولین کار انفصال از خدمت است و اگر فرد متخلف، کارمند دولت نباشد در اولین اقدام کلیه خدمات حمایتی دولت مثل پرداخت یارانه و … از نامبرده به‌صورت التزام قطع خواهد شد.

خادمی در خصوص وضعیت بیماری کرونا در استان، ادامه داد: به حمدالله به نظر می‌رسد روند بیماری مقداری کنترل شده است اگرچه نمی‌توان در زمینه ویروس پیش‌بینی کرد اما به‌هرحال امیدواریم این فرایند که تا حدودی در استان تثبیت شده است ادامه پیدا کرده و به مرحله نزولی و کاهنده برسد.

انتهای پیام