به گزارش خبرنما به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ برخی لوایح از سوی شورای عالی استان‌ها به مجلس قانون‌گذاری ارسال می‌شود. که در این میان لایحه درآمد پایدار شهری و مدیریت یکپارچه شهری از سایر موارد مشهورتر هستند اما وضعیت این دو لایحه چگونه است؟ در این رابطه مرتضی الویری، رئیس شورای عالی استان‌ها، […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ برخی لوایح از سوی شورای عالی استان‌ها به مجلس قانون‌گذاری ارسال می‌شود. که در این میان لایحه درآمد پایدار شهری و مدیریت یکپارچه شهری از سایر موارد مشهورتر هستند اما وضعیت این دو لایحه چگونه است؟

در این رابطه مرتضی الویری، رئیس شورای عالی استان‌ها، با اشاره به لایحه درآمد پایدار به خبرنگار برنا گفت: درآمد پایدار به لایحه درآمد پایدار تبدیل و در حال حاضر در کمیسیون های خاص بررسی‌هایش انجام شده و به زودی به صحن مجلس خواهد آمد.

الویری با اشاره به قانون شوراها بیان کرد: تصور می‌کنم موقعی به قانون شوراها به مفهوم واقعی عمل کرده‌ایم و می‌توانیم به اصول قانون اساسی در زمینه شوراها توجه کنیم که مدیریت یکپارچه را اجرا کنیم.

وی در ادامه افزود: در رابطه با مدیریت یکپارچه شهری، طرحی آماده شد که متاسفانه در صحن مجلس به دلیل کمبود ۵ رای از تصویب باز ماند و به دنبال این هستیم که راه حل‌های دیگری پیدا کنیم تا مجددا این طرح را به مجلس بفرستیم.

رئیس شورای عالی استان‌ها با اشاره به هماهنگی میان بخش‌های مختلف در شهر تاکید کرد: متاسفانه چندگانگی مدیریت وجود دارد. به عنوان مثال در مورد مسائل فرهنگی هم وزارت ارشاد و هم شهرداری متولی است در سایر زمینه‌ها این گونه است. در بسیاری از کارهای عمرانی که در شهر ایجاد می‌شود به دلیل این ناهماهنگی‌ها چند باره کاری صورت می گیرد.

الویری اضافه کرد: شما می بینید در خیابانی برای لوله ی آب حفاری صورت می گیرد و دوباره در همان خیابان برای نصب کابل تلفن و سایر موارد زمین کنده می شود چرا که هماهنگی وجود ندارد. بنابراین مدیریت یکپارچه شهری ضروری است و باید انجام بشود و به دنبال آن هستیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا بنا است تا شورای عالی استان ها طرحی به مجلس ارائه کند، گفت: به دلیل اینکه طرح مدیریت یکپارچه شهری رد شد، شورای عالی استان ها در تهیه آن اثر گذار بوده است و به دلیل اینکه در حال حاضر رد شده ، به موجب آیین نامه داخلی مجلس تا ۶ ماه نمی توان طرحی ارائه داد مگر اینکه این طرح، کاملا از نظر موضوع و محتوا تفاوت داشته باشد.

رئیس شورای عالی استان‌ها در پایان خاطرنشان کرد:  به دنبال این هستیم که ببینیم می شود قبل از ۶ ماه با شکل و شمایل دیگری این موضوع را می توان مطرح کرد یا خیر؟