«پروانه مافی»، نماینده مردم تهران و عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس، درباره آخرین وضعیت لایحه جامع  قانون انتخابات در این کمیسیون به خبرنگار سیاسی برنا گفت: آخرین بررسی‌ها در مورد لایحه جامع انتخابات در مجلس در حال سپری شدن بوده و به نظر می‌رسد آماده ارسال برای شورای نگهبان است. بنابراین […]

«پروانه مافی»، نماینده مردم تهران و عضو هیات رئیسه کمیسیون امور داخلی و شوراهای مجلس، درباره آخرین وضعیت لایحه جامع  قانون انتخابات در این کمیسیون به خبرنگار سیاسی برنا گفت: آخرین بررسی‌ها در مورد لایحه جامع انتخابات در مجلس در حال سپری شدن بوده و به نظر می‌رسد آماده ارسال برای شورای نگهبان است. بنابراین منتظر هستیم شورای نگهبان، بررسی‌های خود را در مورد این لایحه انجام دهد و چنانچه نقطه نظراتی در این مورد دارند، مجددا برای کمیسیون امور داخلی و شوراها ارسال کنند. به نظر می‌رسد  اصلاحیه مهمی صورت نگیرد زیرا در مورد مواد مختلف با کارشناسان پژوهشکده شورای نگهبان، به طور منظم، نشست‌هایی را برگزار کردیم و هماهنگی‌های فنی و علمی در خصوص  مواد مختلف این لایحه انجام شده است. بنابراین امید است که این لایحه در شورای نگهبان به مشکلی برنخورد.

او در پاسخ به این  سوال که آیا رای‌گیری الکترونیکی به انتخابات امسال مجلس خواهد رسید یا خیر، بیان کرد: اگر شورای نگهبان رای‌گیری الکترونیکی را تایید کند فقط بخش سخت افزاری این مسئله باقی می‌ماند که وزارت کشور باید این بخش را آماده کند. وزارت کشور بارها اعلام کرده مشکلی برای تامین سخت افزار برای برگزاری انتخابات نداریم. بنابراین باید منتظر باشیم تا مشخص شود وزارت کشور تا چه حد قدرت تهیه و تامین بخش سخت افزاری این کار را دارد. همچنین از نظر نرم افزاری پس از تائید شورای نگهبان، مشکلی برای اجرا وجود ندارد.

این نماینده مجلس در مورد انتخابات تناسبی نیز بیان کرد: انتخابات تناسبی و بحث شمارش آراء مطرح است که باید منتظر نظر شورای نگهبان در این باره بود که چه نظری در این مورد ارائه خواهد داد. اگر اشکالات فنی در مورد این موضوع دارند، باید به کمیسیون داخلی و شوراهای مجلس ارائه دهند در غیر این صورت به نظر می رسد که اشکال جدی در این مورد وجود نخواهد داشت.

مافی در پاسخ به این سوال که بحث انتخابات تناسبی و شمارش آراء به انتخابات امسال خواهد رسید یا خیر نیز اظهار کرد: اگر شورای نگهبان تائید کند و  این طرح و لایحه ادغام شده را برای کمیسیون ارسال کند، بلافاصله اعضای کمیسیون آن را بررسی خواهند کرد و مجددا برای ابلاغ آماده خواهد شد.