تنها دو هفته دیگر تا پایان فصل ۲۰۱۹ – ۲۰۲۰ رقابت‌های لالیگا باقی‌مانده و تا به اینجای کار ۱۴۵ پنالتی برای تیم‌ها اعلام شده است؛ این رقم بیشترین تعداد پنالتی‌های اعلام شده در یک فصل لالیگا محسوب می‌شود. پیش از این، رکورد بیشترین پنالتی اعلام شده در یک فصل لالیگ با ۱۳۷ پنالتی، به فصل […]

تنها دو هفته دیگر تا پایان فصل ۲۰۱۹ – ۲۰۲۰ رقابت‌های لالیگا باقی‌مانده و تا به اینجای کار ۱۴۵ پنالتی برای تیم‌ها اعلام شده است؛ این رقم بیشترین تعداد پنالتی‌های اعلام شده در یک فصل لالیگا محسوب می‌شود.

پیش از این، رکورد بیشترین پنالتی اعلام شده در یک فصل لالیگ با ۱۳۷ پنالتی، به فصل ۱۹۸۹ – ۱۹۹۹ مربوط بود.

۱۴۵ پنالتی اعلام شده در ۳۶۰ بازی فصل ۲۰۱۹ – ۲۰۲۰ بدین معنا است که به طور میانگین هر ۲.۴۸ بازی یک پنالتی اعلام شده است.

توزیع پنالتی‌ها در طول ۳۶ هفته برگزار شده، منسجم نبوده به طوری که در هر کدام از هفته‌های ۱۲، ۱۵ و ۳۳ هشت پنالتی اعلام شده و تنها در هفته دهم هیچ پنالتی اعلام نشده است.

میانگین نرخ پنالتی اعلام شده به ازای هر هفته ۴.۰۲ پنالتی بوده و از زمان آغاز مجدد رقابت‌ها در ۱۱ ژوئن، در جریان ۹۰ بازی شاهد ۴۱ پنالتی بوده‌ایم که با احتساب این موارد، میانگین پنالتی‌های اعطایی به ازای هر هفته به نرخ ۴.۵ می‌رسد.

با بررسی چگونگی اعطای پنالتی به تیم‌ها در این فصل، به این نتیجه می‌رسیم که ویارئال با ۱۱ و اتلتیک بیلبائو، ماریورکا و رئال مادرید صدرنشین با ۱۰ پنالتی بیشترین سود را برده‌اند.

بارسلونای رده دومی در مجموع صاحب پنج پنالتی شده و این در حالی است که اسپانیول با ۴ پنالتی در رده آخر این فهرست قرار دارد.

نکته جالب توجه در مورد رئال مایورکا این است که علاوه بر ۱۰ پنالتی اعلام شده به سود آنها، ۱۶ پنالتی به ضررشان اعلام شده است که مجموع پنالتی‌های اعلام شده در بازی‌های این تیم را به عدد ۲۶ می‌رساند.

رکورد دیگری که در این فصل شکسته شد، نرخ تبدیل شدن این پنالتی‌ها به گل بود به طوری که ۱۲۲ مورد از این پنالتی‌ها به گل تبدیل شد و نرخ موفقیت ۸۴.۱۲ را به ثبت رساند.

اگر ۱۴۵ پنالتی زیاد به نظر می‌رسد، بد نیست به آمار پنالتی‌های اعلام شده در سری‌آ ایتالیا نگاه بیاندازیم؛ جایی که تمامی رکورد‌ها در فصل جاری در حال فروپاشی است.

در سری‌آ ایتالیا در ۲۳ هفته ۱۵۹ پنالتی اعلام شده و هنوز ۶ هفته دیگر تا پایان رقابت‌ها باقی مانده است.

رکورد پنالتی در فصول اخیر برای لیگ جزیره ۱۱۱ بوده و به فصل ۲۰۰۹ – ۲۰۱۰ مربوط می‌شود. تعداد پنالتی‌های اعلام شده در لیگ جزیره در فصل جاری ۸۳ مورد بوده است.

بوندسلیگای آلمان در این فصل شاهد ۷۶ پنالتی بود و رکورد آن‌ها نیز با ۹۸ پنالتی به فصل ۲۰۱۶ – ۲۰۱۷ باز می‌گردد.