آفتاب‌‌نیوز : قیمت طلا در معاملات روز جمعه به بالاترین رقم بیش از یک هفته گذشته رسید زیرا سرمایه‌گذاران بر امنیت طلا به عنوان منبع امن سرمایه‌گذاری در برابر تاثیرات اقتصادی شیوع ویروس کرونا متمرکز شده‌اند. هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۸ دلار و ۶ سنت افزایش ۱۵۸۴.۰۶ دلار فروخته شد. طلا تا […]

آفتاب‌‌نیوز :

قیمت طلا در معاملات روز جمعه به بالاترین رقم بیش از یک هفته گذشته رسید زیرا سرمایه‌گذاران بر امنیت طلا به عنوان منبع امن سرمایه‌گذاری در برابر تاثیرات اقتصادی شیوع ویروس کرونا متمرکز شده‌اند.

هر اونس طلا در بازارهای جهانی با ۸ دلار و ۶ سنت افزایش ۱۵۸۴.۰۶ دلار فروخته شد. طلا تا ۱۵۸۳.۷۶ دلار، بالاترین رقم از ۳ ماه فوریه نیز بالا رفته بود. طلا طی هفته گذشته حدود ۰.۸ درصد را ثبت کرد.

قیمت طلا به بالاترین میزان خود رسید

جورج جرو، مدیرعامل RBC Wealth Management گفت: «سناریوی ویروس کرونا هنوز مشخص نیست و سرتیترهای خبری در این مورد، بازارهای بورس را بی ثبات کرده است؛ و سرمایه‌گذاران را بر آن داشته تا به سوی طلا کوچ کنند.»

«حتی اگر این ویروس از بین برود، انتظار می‌رود طلا در رنج ۱۵۵۰ تا ۱۶۰۰ دلار معامله شود زیرا بی‌ثباتی‌های دیگر نظیر کاهش نرخ بهره در بانک‌های مرکزی جهان، تنش‌های غرب آسیا و دیگر ریسک‌های سیاسی هنوز وجود دارد.»

مقامات چینی روز پنج‌شنبه ۱۲۱ مرگ جدید و ۵ هزار مورد جدید ابتلا به ویروس در چین اعلام کردند و اقتصاددان ها انتظارات برای رشد اقتصادی چین را کاهش دادند.