محمد سیاهپوش در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه در کشور ما جمعیت کثیری از جوانان نیاز به اشتغال دارند، اظهار کرد: به دلیل خام فروشی در کشور، صنایع تبدیلی در این استان پانگرفته‌اند و از طرفی عدم مهارت و آموزش‌های غیرعملی جوانان باعث شده که روزبه‌روز به جمعیت بیکاران اضافه شود.  وی ادامه داد: […]

محمد سیاهپوش در گفت‌وگو با ایسنا با بیان اینکه در کشور ما جمعیت کثیری از جوانان نیاز به اشتغال دارند، اظهار کرد: به دلیل خام فروشی در کشور، صنایع تبدیلی در این استان پانگرفته‌اند و از طرفی عدم مهارت و آموزش‌های غیرعملی جوانان باعث شده که روزبه‌روز به جمعیت بیکاران اضافه شود.

 وی ادامه داد: موضوع اول و آخر کشور از هر بعدی، نیاز به جوانان انرژیک، خوشحال و امیدوار است.

 سیاهپوش اضافه کرد: اگر بحران اشتغال ادامه یابد، کشور با بحران عظیمی از لحاظ ترکیب جمعیتی مواجه خواهد شد.

 این فعال اقتصادی افزود: افزایش جمعیت نیارمند به حمایت، یکی از مهم‌ترین صدها مقوله ایست که می‌تواند در اثر بیکاری به وجود آید.

 وی یادآور شد: منهای آموخته‌های دانشگاهی که معمولاً تئوریک هستند و نمی‌توانند افراد آماده به کار را به بنگاه‌ها در حال تولید عرضه کند، قوانین بسیار پیچیده، متعدد، متکثر و عموماً قدیمی و غیرمتناسب با نیاز روز روح کارآفرینی را از جامعه گرفته است.

 سیاهپوش گفت: دوسوم افرادی که می‌خواهند وارد مراحل کار و کارآفرینی شوند در همان مراحل اولیه کاغذبازی‌ها خسته شده و کنار می‌کشند.

 این کارآفرین لرستانی تأکید کرد: اگر دانشگاه به‌جای آموزش تئوریک روی مباحث مهارت افزایی متمرکز شود و افراد ماهری را به بنگاه‌ها معرفی کند، قطعاً وضع جامعه و فرهنگ کارآفرینی رو به رشد می‌نهد.

انتهای پیام