مهدی پازوکی در اظهار کرد وگو با ایسنا، با اشاره به اثر مسئله های سیاسی و شاخص های اقتصادی اظهار کرد: وقتی که قطعنامه ۵۹۸ تصویب گردید، قیمت دلار  به صورت ناگهانی از ۱۴۸ تومان به زیر ۵۰ تومان رسید و حتی موجب گردید تعدادی در آن دوره سکته کنند.  وی با اشاره به حاشیه های تصویب FATF   در مجلس […]

مهدی پازوکی در اظهار کرد وگو با ایسنا، با اشاره به اثر مسئله های سیاسی و شاخص های اقتصادی اظهار کرد: وقتی که قطعنامه ۵۹۸ تصویب گردید، قیمت دلار  به صورت ناگهانی از ۱۴۸ تومان به زیر ۵۰ تومان رسید و حتی موجب گردید تعدادی در آن دوره سکته کنند. 

وی با اشاره به حاشیه های تصویب FATF   در مجلس شورای اسلامی، اظهار کرد: ما باید با اتحادیه اروپا و مخصوصا کشورهای آلمان و فرانسه رابطه ایجاد کنیم و بتوانیم از طریق یک حساب مشترک و با یورو با آنان مبادله کنیم.

این کارشناس مسئله های اقتصادی با بیان این که ما در ایجاد لابی با کشورهای دیگر ضعیف عمل کرده ایم، دنبال کرد: ما توان داریم علاوه بر اتحادیه اروپا حتی در خود آمریکا هم لابی های سیاسی مان را فعال کنیم و در آن کشورها هم اثرگذاری بگذاریم، اما نکته ای که باید به آن توجه کرد، توجه به منفعت های ملی و در اولویت قرار دادن آن هست.

وی با اشاره به فراگیری FATF در سطح دنیا اظهار کرد: ۱۹۴ کشور دنیا عضو FATF کشورهای افراطی در منطقه و دنیا بدشان نمی آید که ایران در جامعه جهانی منزوی باشد.

نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه با ۱۴۳ رای قبول کننده ۱۲۰ رای مخالف و پنج رای ممتنع از مجموع ۲۷۰ نماینده باتصویب لایحه ملحق شدن ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم موافقت کردند.

انتهای پیام