مهدی سپهری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این اقدام نوعدوستانه و خداپسندانه، در سطح شهرستان‌های استان زنجان صورت گرفت، افزود: ۲۵ درصد اهدا کنندگان خون، زن و ۷۵ درصد مابقی نیز مرد بودند. وی با اشاره به اینکه قریب ۴۰ نفر از اهداکنندگان خون از شهرستان زنجان (مرکز استان) بودند، اظهار […]

مهدی سپهری روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه این اقدام نوعدوستانه و خداپسندانه، در سطح شهرستان‌های استان زنجان صورت گرفت، افزود: ۲۵ درصد اهدا کنندگان خون، زن و ۷۵ درصد مابقی نیز مرد بودند.

وی با اشاره به اینکه قریب ۴۰ نفر از اهداکنندگان خون از شهرستان زنجان (مرکز استان) بودند، اظهار داشت: مدیرکل ورزش و جوانان استان زنجان به همراه معاونین ورزشی، عمرانی، مالی، فرهنگی و امور بانوان، جزو اهدا کنندگان این ماده حیاتی بودند.

استاندار زنجان نیز با انتشار پیامی هفته فرهنگ پهلوانی و زورخانه‌ای را تبریک گفته و اظهار داشتند: فرهنگ پهلوانی نزد ایرانیان، اصیل و قدرتمند و با قابلیت رشد روز افزون است.

فتح الله حقیقی افزوده است: نمود عینی آن در جای جای جامعه ایرانی و در فراز و نشیب های مختلف ظهور و بروز داشته چرا که گسترش و تقویت این منش تنها در حوزه ورزش نیست.
وی آورده است: نامگذاری روز ۱۷ شوال به نام فرهنگ پهلوانی یادآور رشادت مولا علی(ع) در نبرد با عمربن عبدود است تا یادمان نرود که پیروزی به هر قیمتی از منش پهلوانان نیست و باید پهلوانانه با حریف در میدان مبارزه کرد.
استاندار زنجان، ابراز امیدواری کرده است با استعانت از خداوند متعال و بهره جستن از تعالیم و آموزه های دین اسلام، مصادیق بارز فرهنگ پهلوانی از جمله مهر، سخا، گذشت، عیب‌پوشی، مردم‌داری و اخلاص، روز به روز در عرصه‌ ورزش و بیش از پیش در جامعه گسترش یابد.