علی قربانی در اظهار کرد وگو با ایسنا با بیان این مطلب اظهار کرد: CFT یکی از لوایح چهارگانه FATF هست که تصویب آن به معنای ملحق شدن ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم هست. وی اضافه کرد: ملحق شدن به این کنوانسیون برای شناسایی کانال های کمک مالی به تروریست هاست. در […]

علی قربانی در اظهار کرد وگو با ایسنا با بیان این مطلب اظهار کرد: CFT یکی از لوایح چهارگانه FATF هست که تصویب آن به معنای ملحق شدن ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم هست.

وی اضافه کرد: ملحق شدن به این کنوانسیون برای شناسایی کانال های کمک مالی به تروریست هاست. در حقیقت قرار هست با این کار مبادلات بانکی و مالی ما با کشورهای دیگر واضح باشد تا خدایی نکرده از این محل به گروه های تروریستی پذیرفته گردیده توسط سازمان ملل یعنی داعش، القاعده، طالبان و جبهه النصره کمکی صورت نگیرد.

این عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه ایران سردمدار مبارزه با تروریسم هست و در این راه ۱۷ هزار شهید داده هست، افزود: ما که قصد نداریم به تروریست ها مراجع مالی بدهیم اما با ملحق شدن به این کنوانسیون مبادلات بانکی و مالی ما با دنیا که در خطر قرار داشت، آسان سازی می گردد.

گرچه ارتباطات بین المللی هم توان دارد بسترساز آن باشد و سرعت آن را زیادتر یا کمتر کند اما باید توجه نماییم CFT و FATF هم نظیر برجام معجزه گر نیستند و قرار نیست با تصویب آن همه مشکلات ما حل گردد لکن مبادلات بانکی ما آسان سازی می گردد تا در این باره با چالش رو به رو نشویم اما این بدان معنا نیست که با تصویب این لایحه به طور مثال دلار به ۵۰۰۰ تومان می رسد و باید مواظب باشیم که به توقع ها بی جا در این زمینه دامن نزنیم.

انتهای پیام