پوریا فیاضی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره عملکرد ایگور کولاکوویچ با تیم ملی والیبال ایران در سه سال گذشته، توضیح داد: کولاکوویچ مربی جنتلمن و با رزومه‌ای بود که‌ وارد والیبال ایران شد و به نظرم توانست روند رو به رشد ایران را ادامه دهد. از نظر نتیجه هم اولین‌ مدال جهانی ایران با او […]

پوریا فیاضی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره عملکرد ایگور کولاکوویچ با تیم ملی والیبال ایران در سه سال گذشته، توضیح داد: کولاکوویچ مربی جنتلمن و با رزومه‌ای بود که‌ وارد والیبال ایران شد و به نظرم توانست روند رو به رشد ایران را ادامه دهد. از نظر نتیجه هم اولین‌ مدال جهانی ایران با او کسب شد، تیم ملی کشورمان را در سکوی اول آسیا نگه داشت، ایران را دوباره به فینال لیگ ملت‌ها رساند و در پایان هم از همه مهم‌تر کسب دوباره سهمیه المپیک بود که رزومه او را درخشان کرد.

او در مورد رابطه شخصی‌اش با کولاکوویچ نیز گفت: او به شخص بنده کمک‌ زیادی کرد و من شخصا با کولاکوویچ خیلی مشورت می‌کردم. فکر می‌کنم در احیای دوباره من خیلی تاثیرگذار بود و همیشه او را به عنوان یک سرمربی و برادر بزرگ می‌دانم.

*کولاکوویچ به جوانان میدان داد

دریافت کننده تیم ملی والیبال ایران، در مورد انتقادهایی که از عملکرد کولاکوویچ می‌شد نیز توضیح داد: در این مدت سعی کرده‌ام از خبرهای‌ والیبال فاصله بگیرم، اما می‌خواهم نظر شخصی خود را بگویم که شاید خیلی‌ها موافق و خیلی‌ها مخالف باشند. به عنوان یک بازیکن می‌گویم که اگر تیم ایران توانست در رقابت‌های جوانان جهان قهرمان شود، به‌خاطر تجربه‌ای بود که بازیکنان جوان ما از حضور در تیم بزرگسالان کسب کردند، نفراتی چون توخته، شریفی، اسفندیار، یلی و حضرت‌پور.

او افزود: بازیکنان جوان حتی اگر تنها در یک تورنمنت رده بزرگسالان حاضر شوند دیدشان به والیبال تغییر می‌کند. به طور مثال نفراتی چون یلی‌ و حضرت‌پور از فینال لیگ ملت‌ها به تیم جوانان در قهرمانی جهان اضافه شدند و آن تیم قهرمان شد. شخصا فکر می‌کنم خیلی بیش‌تر از چیزی که باید به جوانان میدان داد. شاید زمان‌هایی بود که می‌شد تیم ایران نتیجه را از دست بدهد، ولی دوست داشت به جوانان میدان دهد. اکثر جوانان ما که الان پیشنهاد خارجی دارند با دیده شدن در رده بزرگسالان به این مهم رسیده‌اند. 

*زمان هست، اما مربیان خارجی قرارداد دارند

فیاضی درباره انتخاب سرمربی مناسب برای تیم ملی ایران نیز گفت: من فکر می‌کنم فدراسیون فرصت کافی را برای این کار دارد، اما الان اکثر مربیان قرارداد دارند و یک مقدار سخت است که مربی خوب خارجی بدون قرارداد را پای میز مذاکره آورد. البته به مربی داخلی هم می‌شود اعتماد کرد، اما به نظرم فدراسیون برای مسابقات المپیک برنامه دیگری داشته باشد. مطمئنا داورزنی تمهیدات لازم را در نظر دارد و با حوصله این کار را انجام می‌دهد تا بهترین گزینه به ایران بیاید.

او تاکید کرد: خوشبختانه تیم ملی ایران ۲۰ بازیکن آماده دارد و هر مربی که بیاید دستش باز است. بازیکنانی که هم از لحاظ فنی در بهترین فرم قرار دارند و هم از لحاظ تجربه و نیروی جوانی شرایط خوبی را پشت سر می‌گذارند. مطمئنا هر کسی انتخاب شود و بیاید، تیم خوبی در اختیار خواهد داشت.

*تمرین شخصی ندارم

ملی‌پوش والیبال ایران، درباره شرایط و آمادگی‌ خود به دلیل تعطیلی مسابقات لیگ و تمرینات در خانه به‌خاطر ویروس کرونا، اظهار کرد: واقعیت این است که سه ماه می‌شود والیبال بازی نکرده‌ام و آخرین بار در یزد بازی‌ کردم. به همراه تیم شهرداری ارومیه در لیگ هم خیلی فوق‌العاده پیش می‌رفتیم و تیم ما کم‌کم در حال شکل گرفتن بود، مصدوم‌های ما هم در ادامه اضافه می‌شدند و قطعا در مرحله پلی‌آف تیم‌ گردن ‌کلفتی را تشکیل می‌دادیم. الان تمرین شخصی ندارم، اما گاها کمی توپ میزنم و یک مقدار هم می‌دوم که از فرم خود دور نشوم.

*مشکل، مدیریت تیم بدزین‌ بود

فیاضی درباره فسخ یکباره قراردادش با تیم بدزین لهستان در پلاس‌لیگا و بازگشت دوباره‌اش به لیگ ایران نیز توضیح داد: فکر می‌کنم که رفته‌رفته در حال جا افتادن بودم و متاسفانه یک مقدار اتفاقاتی افتاد که من فکر می‌کنم با مدیریت باشگاه بود. ‌مربی‌ ما نیز جنگنده‌ بود و فکر می‌کنم خودش شاهد بود که داشتم بهتر می‌شدم. تیم ما سخت‌ترین بازی‌هاش در ابتدای فصل و خارج از خانه بود. تنها یک یا دو بازی تیم ما از ۱۰ بازی ابتدایی در خانه بود. وقتی که من به تیم پیوستم سه باخت داشتیم. هم‌چنین مصدومیت کوچکی داشتم که کادر پزشکی واقعا کمک کردند مصدومیتم برطرف شود و حتی در انتخابی المپیک یک لول دیگر بازی کردم. 

او افزود: به نظرم مشکل با شخص مدیریت بود. صحبت‌هایی که با او در مورد باز کردن حساب بانکی مطرح کرده بودیم به مشکل خورد و متاسفانه نشد به یکدیگر اعتماد کنیم، شاید هم یک مقدار من عجله ‌کردم! با این حال الان هم پیشنهاد خارجی دارم و اگر بدنم اجازه دهد بازی می‌کنم و فعلا فرصت هست. واقعیت این است که خودم علاقه داشتم در سطح بالا بازی کنم. تماشاگران لهستانی فوق‌العاده بودند. ۱۰۰ درصد باز هم به لژیونر شدن فکر می‌کنم چون در سطح بالا بازی کردن زیبا بود. تجربیات بیش‌تری به دست آوردم و ان‌شاءالله در صورت امکان باز هم لژیونر می‌شوم.

*بازیکنان برای قراردادها برنامه ریزی کرده‌اند

ستاره تیم‌ ملی والیبال ایران در لیگ ملت‌های ۲۰۱۹، درباره بحث کاهش یا کاهش ندادن قرارداد بازیکنان توسط باشگاه‌ها در لیگ ایران به خاطر تعطیلی مسابقات، گفت: یکسری باشگاه‌ها پیش قدم شده و با بازیکنان خود توافق‌ کرده‌اند. شاید یک باشگاه می‌خواهد ۱۰۰درصد قرارداد بازیکنانش را بدهد و یک باشگاه می‌خواهد با بازیکنانش توافق کند. فکر می‌کنم باید تصمیم یک پارچه در این مورد گرفته شود. من کلا ۱۰ بازی برای شهرداری ارومیه بودم، اما بازیکنانی بودند که سه ماه زحمت‌ کشیده‌اند. به نظرم بهتر است قراردادها کامل پرداخت شود چون به هر حال بازیکنان نیز روی این قراردادها برنامه ریزی کرده‌اند. البته معتقدم که اگر قرار است طی جلسه‌ای تصمیمی در این مورد گرفته شود، بهتر است چند بازیکن بزرگ لیگ به عنوان نماینده بازیکنان در آن‌جلسه حاضر شوند. 

انتهای پیام