روزنامه ایران درج کرد: «ظریف به کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه مجلس احضار شد» این تیتری بود که روز گذشته رسانه‌های مخالف دولت از قول ریاست کمیسیون امنیت ملی زدند. حشمت الله فلاحت پیشه اما خودش می‌گوید که به هیچ رسانه‌ای نگفته ظریف به کمیسیون امنیت ملی «احضار» شده است. چون که از قبل […]

روزنامه ایران درج کرد: «ظریف به کمیسیون امنیت ملی و سیاست بیگانه مجلس احضار شد» این تیتری بود که روز گذشته رسانه‌های مخالف دولت از قول ریاست کمیسیون امنیت ملی زدند.

حشمت الله فلاحت پیشه اما خودش می‌گوید که به هیچ رسانه‌ای نگفته ظریف به کمیسیون امنیت ملی «احضار» شده است. چون که از قبل هم قرار بوده جلسه روز یکشنبه این کمیسیون با حضور وزیر خارجه و با دستور کار ارزیابی ایرادات شورای نگهبان به CFT برگزار گردد.

واقعه ی حمله جدید مخالفان به ظریف سه روز است که آغاز شده؛ بر سر اظهارات او در مورد وجود پولشویی وسیع در ایران و ممانعت مرتکبان به این پولشویی در روند ارزیابی لوایح FATF. آنان می‌گویند ظریف به نظام تهمت پولشویی زده و با این کار به دشمن آتو داده. وزیر خارجه علاوه بر این از سوی این جریان متهم است که در آستانه ارزیابی دو مرتبه لایحه CFT قصد جوسازی بر علیه مخالفان را دارد. این جریان اکنون در حمله های خود به ظریف خواستار استیضاح و حتی محاکمه او شده‌اند.

در خواست محاکمه ظریف را روز سه‌شنبه اول بار کریمی قدوسی مطرح نمود و به دنبال او روزنامه کیهان روز گذشته درج کرد که ظریف یا باید مدعیات خود را اثبات کند یا باید وی را محاکمه کرد.

در امتداد همین حمله های بود که بعضی رسانه ها از قول حشمت‌الله فلاحت پیشه تیتر زدند: «ظریف احضار شد».

  فلاحت پیشه اظهار کرد که «من از واژه احضار استفاده نکردم. واژه احضار را دوستان لطف نمودند و به کار بردند و من نگفتم که ظریف احضار شده است.

من اظهار کردم که ما ارتباط عادی با وزارت امور خارجه و وزیر آن داریم و نشست‌های متقابل زیادی را برگزار می‌کنیم.» » او دنبال کرد: «روز یکشنبه نیز آقای ظریف را به عنوان یکی از اعضای تأثیرگذار در راستای لایحه ملحق شدن دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مبارزه با تأمین مالی تروریسم به نشست کمیسیون امنیت ملی برای ارزیابی CFT دعوت کرده‌ایم و در قالب آن نشست این بحث مطرح خواهد گردید.»

»دعوتی که به گفته فلاحت پیشه یک هفته پیش از آغاز جنجال‌های موخر انجام شده بود و ربطی به این مسائل نداشت. او البته می‌گوید: «ما در همه مذاکره هایی که در مورد لوایح FATF و سایر موضوعات با حضور آقای ظریف داشته‌ایم، مبحث پولشویی در آن مطرح نگردیده است.

دلیل غیرعلنی و محرمانه بودن نشست ها کمیسیون امنیت ملی نیز همین است که در آن موضوعات بدون سند مطرح نشود. من به همین سبب اظهار کردم که حرف‌های آقای ظریف «غیرمستند» است چون سندی در مورد آن به ما نداده‌اند ولی ما امید داریم آقای ظریف در این نشست حضور یافته و موضوعات خود را مطرح نمایند.»