محمدرضا صفی خانی اظهار کرد: در لرستان دو واحد الکی سه شیفته فعالیت داشته و از اول اسفندماه تاکنون ۳۵ هزار و ۵۰۰ لیتر الکل در استان تولید شده است. وی با بیان اینکه واحد سوم تولیدی نیز پس از اخذ استانداردهای لازم به چرخه تولید وارد می‌شود، عنوان کرد: عمده واحدهای صنعتی استان که […]

محمدرضا صفی خانی اظهار کرد: در لرستان دو واحد الکی سه شیفته فعالیت داشته و از اول اسفندماه تاکنون ۳۵ هزار و ۵۰۰ لیتر الکل در استان تولید شده است.

وی با بیان اینکه واحد سوم تولیدی نیز پس از اخذ استانداردهای لازم به چرخه تولید وارد می‌شود، عنوان کرد: عمده واحدهای صنعتی استان که قابلیت تولید مواد ضدعفونی‌کننده را دارند پای کار هستند تا نیازهای استان را تأمین کنند.

رئیس سازمان صمت لرستان افزود: در استان شش واحد تولیدی فعال شده و تاکنون ۱۹۰ هزار اسپری ضدعفونی‌کننده تولید و عرضه کرده است.

صفی خانی گفت: تلاش کردیم توزیع اقلام مورد نیاز با هماهنگی دانشگاه علوم پزشکی و معاونت غذا و دارو صورت گیرد.

وی با بیان اینکه کمیته‌ای متشکل از سازمان صمت، استانداری و دانشگاه علوم پزشکی داریم تا نظارت کامل بر روی امور داشته باشند، بیان کرد: بنا داریم خروجی کارخانجات تولید ژل و مواد ضدعفونی‌کننده باشد و آن‌ها را در بین داروخانه‌های استان توزیع کنند.

رئیس سازمان صمت لرستان عنوان کرد: در روزهای اول در امر نظام توزیع با مشکلاتی مواجه بودیم اما هم‌اکنون بازرس مقیم در واحدهای تولیدی قرار دادیم و تولیدات کارخانجات به‌جز به شرکت‌های پخش به‌جای دیگر حواله نمی‌شود.

وی با بیان اینکه نظارت کافی بر امر توزیع داریم، اظهار کرد: متأسفانه در شبکه مصرف با مشکلاتی مواجه هستیم، ضرورت دارد مردم همکاری کرده و به‌اندازه نیاز اقلام خود را تهیه کنند و باید به فرهنگ مصرف بیشتر توجه شود.

صفی خانی در مورد آخرین وضعیت واحد تولیدی ماسک در استان گفت: این واحد تولیدی استانداردهای لازم را اخذ و تولید ۶۰۰۰ ماسک را آغاز کرده است.

وی افزود: همچنین نساجی بروجرد برای تولید ماسک اعلام آمادگی کرده و باید انستیتو پاستور تأییدیه تولید را به ما بدهد تا این مهم را انجام دهیم چراکه ماسک باید دارای استانداردهای بهداشتی باشد و با تولیدات خانگی متفاوت است.

رئیس سازمان صمت لرستان یادآور شد: تولیدات ماسک، الکل و ژل‌شستشو دارای پروانه بهداشتی هستند و قبل از توزیع همه واحدها پروانه بهداشتی خود را اخذ کردند.

انتهای پیام