اردوان قاسمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون تعدادی از باشگاه‌های ورزشی در سطح  استان فعالیت خود را آغاز کرده‌اند که این امر با تاکید بر ارائه مدارک لازم در دستور کار قرار گرفته است. وی در خصوص بازگشایی باشگاه‌های بدنسازی گفت: بعد از دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا، باشگاه‌های بدنسازی […]

اردوان قاسمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تاکنون تعدادی از باشگاه‌های ورزشی در سطح  استان فعالیت خود را آغاز کرده‌اند که این امر با تاکید بر ارائه مدارک لازم در دستور کار قرار گرفته است.

وی در خصوص بازگشایی باشگاه‌های بدنسازی گفت: بعد از دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا، باشگاه‌های بدنسازی پس از ثبت نام در سامانه سلامت، تکمیل تعهدنامه مربوطه و تحویل مدارک به اداره ورزش و جوانان شهرستان‌ها اجازه آغاز فعالیت خواهند داشت و در صورتی که باشگاه‌های ورزشی پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکنند اقدام قانونی صورت خواهد گرفت.

رییس هیات بدنسازی و پرورش اندام خوزستان گفت:  فرم‌هایی پیش بینی شده که در آن تمامی اصول مندرج در جهت رعایت نکات ایمنی و بهداشتی مشخص و باید توسط مدیران باشگاه‌ها تکمیل شود.

وی با بیان اینکه باشگاه‌ها جز اماکن پرخطر محسوب می‌شوند گفت: از مدیران مجموعه‌ها خواستاریم ابتدا شرایط بازگشایی را مهیا کرده و سپس برای حفظ سلامتی خود و دیگر شهروندان به نکات بهداشتی توجه ویژه کنند.

قاسمی با اشاره به بازرسی‌های مستمر هیات بدنسازی استان و شهرستان ها بیان کرد: اولویت ما حفظ سلامت ورزشکاران و مراجعه کنندگان به باشگاه‌ها است لذا در صورت مشاهده هرگونه تخلف با خاطیان به شدت برخورد خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه بازرسان ما با حضور در باشگاههای ورزشی بانوان بر عملکرد آنان نیز نظارت دقیق خواهند داشت گفت: برای حفظ سلامت شهروندان از هیچ کوششی دریغ نخواهد شد تا جوانان، ورزشکاران و خانواده‌ها با خیالی آسوده به تمرینات بپردازند.