جعفر بذری ۱۳ بهمن در جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی شهرستان سرعین اظهار کرد: با تلاش و پیگیری نمایندگان استان و در حمایت از سرمایه‌گذاران بخش گردشگری معافیت مالیاتی برای فعالان این بخش اعمال خواهد شد. وی خاطرنشان کرد: مصوبه اخیر مجلس در اعمال معافیت مالیات بر ارزش افزوده در حقیقت به حمایت از گردشگران و […]

جعفر بذری ۱۳ بهمن در جلسه ستاد راهبری اقتصاد مقاومتی شهرستان سرعین اظهار کرد: با تلاش و پیگیری نمایندگان استان و در حمایت از سرمایه‌گذاران بخش گردشگری معافیت مالیاتی برای فعالان این بخش اعمال خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: مصوبه اخیر مجلس در اعمال معافیت مالیات بر ارزش افزوده در حقیقت به حمایت از گردشگران و طرح‌های توسعه‌ای در این بخش کمک خواهد کرد و یک فرصت استثنائی در رونق این بخش به وجود می‌آورد.
مدیرعامل جامعه صنفی تاسیسات اقامتی استان اردبیل افزود: هرچند بخش گردشگری با نارسائی‌هایی در حوزه حمایتی و همکاری همه مسئولان و متولیان روبروست اما قبول کنیم در جنگ تمام عیار اقتصادی دشمن راهکار مبارزه و کمک به رونق اقتصادی تنها با توسل به توسعه گردشگری امکانپذیر است.
بذری بیان کرد: دشمنان ما کاری کرده‌اند تا اتکای ما به نفت در توسعه کشور به حداقل برسد و این تحریم نفتی اسباب خیر شده تا ما با بستن چاه‌های نفت‌مان به واسطه درآمدهای حاصل از توسعه گردشگری بتوانیم تحولی اساسی ایجاد کنیم.
وی خواستار حل مشکل بیمه تامین اجتماعی فعالان بخش گردشگری و مدارای مدیران شرکت‌های خدماتی به ویژه آب، برق و گاز در پرداخت بدهی بهای مصرفی گاز، آب و برق شد و گفت: با افزایش قیمت بنزین و کاهش سفرها در فصل زمستان صاحبان تاسیسات گردشگری با مشکلاتی روبرو هستند بطوریکه شایسته نیست به خاطر بدهی آب، برق و گاز تعطیلی واحدها و یا پلمپ و باز کردن کنتورها را به نظاره کنیم.
بذری خطاب به استاندار اردبیل گفت: فعالان بخش گردشگری نیازمند بهره‌مندی از تسهیلات ارزان قیمت هستند که تاکنون صاحبان ۳۰ واحد گردشگری برای بهره‌مندی از این تسهیلات معرفی شدند اما تاکنون ریالی از این تسهیلات در بخش گردشگری پرداخت نشده و بانک گردشگری تنها اسم این حوزه را یدک می‌کشد.

بذری در ادامه  با بیان اینکه سرعین به شهر مسکونی تبدیل شده و با مجوز صادر شده بلندمرتبه‌سازی در آن رواج یافته است، اظهار کرد: با تهیه طرح جامع گردشگری سرعین باید این رویه تغییر یابد و سرعین را به عنوان شهر گردشگری با ساختار متناسب تبدیل کنیم.
وی ادامه داد: دعوت نشدن فعالان بخش خصوصی در حوزه گردشگری به جلسات گفتگوی دولت و بخش خصوصی کاری پسندیده نیست چرا که به نظر میرسد کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی غیرفعال است.
مدیر عامل جامعه صنفی تاسیسات اقامتی استان اردبیل ادامه داد: در این جنگ اقتصادی باید مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها کمک‌کار سرمایه‌گذاران باشند تا آنها با قوت قلب بیشتر در این بخش فعالیت کنند.
بذری ادامه داد: براساس اعلام سازمان جهانی گردشگری ورود ۱۰ گردشگر زمینه یک فرصت شغلی است و ضرورت دارد با تعامل همه دستگاه‌های متولی در این حوزه فرصت اشتغال مطلوب فراهم آید.

انتهای پیام