«احمد سالک»، عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا، در خصوص مسئله "گرانی کاغذ" گفت: همانطور که مقام معظم رهبری در نمایشگاه کتاب فرمودند باید وزارت صنعت، اقتصاد و ارشاد بنشینند و مسئله کاغذ را حل کنند. قیمت کاغذ، براساس تولیدات داخلی و واردات مشخص است، اما […]

«احمد سالک»، عضو کمیسیون فرهنگی در مجلس شورای اسلامی، در گفت و گو با خبرنگار سیاسی برنا، در خصوص مسئله "گرانی کاغذ" گفت: همانطور که مقام معظم رهبری در نمایشگاه کتاب فرمودند باید وزارت صنعت، اقتصاد و ارشاد بنشینند و مسئله کاغذ را حل کنند. قیمت کاغذ، براساس تولیدات داخلی و واردات مشخص است، اما زمانی که سه وزیر برای حل این مسئله وقت نمی گذارند اشخاص دیگر یعنی دلالان، واسطه این قضیه می شوند و پورسانت خود را می خواهند و برای سوء استفاده از این مسئله قیمت گذاری می کنند.

او ادامه داد: فضای مجازی یکی از عوامل گران کردن کالاها از جمله کاغد است. شاهد بودیم که مسئله بنزین در فضای مجازی چه غوغایی بپا کرد و سوژه ای شد برای بیگانگان که علیه نظام اظهارنظر کنند و این موضوع، منجر به تحریک عده ای هم در داخل شد.

عضو کمیسیون فرهنگی بیان کرد:  دلال های بی انصافی که در بازار هستند و با بیرون ارتباط دارند از دلایل گرانی کاغذ هستند. نکته دیگر ضعف مدیریت کنترل بازار کاغذ است.

او اضافه کر: در دوره نهم به مدت یک سال همه کارخانه های تولید کاغذ را به همراه کمیسیون بازدید کردیم و جلسه ای مفصل با همه مدیران، تولید کنندگان داخلی و ناشران در کمیسیون و با حضور ۴وزیر برگزار و تصمیمات خوبی گرفته شد ولی این تصمیمات را متاسفانه وزرا ادامه ندادند.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: باید مدیریت واحدی بر مسئله مهم کاغذ باشد تا کتاب ارزان تر در دست مردم قرار گیرد. موضوع کاغذ یک شنبه در کمیسیون مطرح خواهد شد.

او در خصوص تاثیر فضای مجازی و مدیریت آن گفت: تنها راه کنترل ان یک عزم ملی است که باید در شورای عالی فضای مجازی انجام گیرد تا ملت و کابران هم  از این تصمیم پیروی کنند. نیاز شدید به مدیریت کنترل فضای مجازی به صورت بومی داریم؛ همه کشورها این کار را می کنند اما در ایران آزاد است.