فرادید: در حالی که تنها چند ماه تا انتشار فصل بعدی سریال بازی تاج‌وتخت در بهار سال ۲۰۱۹ باقی مانده و همه هواداران این سریال چشم‌انتظار دیدن ادامه ماجرا و دوئل بزرگ هستند، یکی از قلعه‌هایی که محل فیلمبرداری این سریال بود، به فروش گذاشته شده هست. لوکیشن‌های سریال بازی تاج‌وتخت گردشگران بسیاری را به […]

فرادید: در حالی که تنها چند ماه تا انتشار فصل بعدی سریال بازی تاج‌وتخت در بهار سال ۲۰۱۹ باقی مانده و همه هواداران این سریال چشم‌انتظار دیدن ادامه ماجرا و دوئل بزرگ هستند، یکی از قلعه‌هایی که محل فیلمبرداری این سریال بود، به فروش گذاشته شده هست.

فروش قلعه «بازی تاج و تخت»؛ ۶۵۶ هزار دلار

لوکیشن‌های سریال بازی تاج‌وتخت گردشگران بسیاری را به خود جذب کرده هست و به این سبب قلعه‌هایی قدیمی در کشور‌های متفاوت بر شهرتشان افزوده شده هست. یکی از قلعه‌ها که در سریال با اسم «ریورران» شناخته می‌شود، برای فروش گذاشته شده هست. اسم کلیدی این قلعه گاسفورد (Gosford) هست و در ایرلند شمالی قرار دارد.

قیمتی که برای این قلعه گذاشته‌اند، برای یک قلعه بزرگ، تقریبا معقول هست؛ با ۶۵۶ هزار دلار می‌توانید مالک این قلعه شوید. قلعه گاسفورد در فصل سوم سریال بازی تاج‌وتخت برای فیلمبرداری نمای بیرونی قلعه تخیلی ریورران استفاده گردید.

قلعه گاسفورد در سال‌های ۱۸۰۰ میلادی توسط کنت دوم گاسفورد به اسم آرچیبالد آچسون (Archibald Acheson) ساخته گردید و تا سال ۱۹۲۱ در دست همین خاندان بود. در طول جنگ جهانی دوم از این قلعه برای استقرار نظامی و به عنوان اقامتگاه سربازان استفاده گردید.

پس از جنگ، قلعه با زمین‌های اطرافش به وزارت کشاورزی به فروش رسیده گردید. در سال ۱۹۸۳ کاربری قلعه به هتل تغییر پیدا نمود تا این‌که در سال ۲۰۰۶ قلعه را مالک تازه ای خرید.

حالا فضای داخلی قلعه دکوراسیونی جدید دارد و آن‌طور که انتظار دارید یک فضای تنگ و تاریک به سبک قلعه‌های قرون وسطی نیست.

بخش‌هایی از قلعه را که برای فروش گذاشته‌اند، دربردارنده ۶ واحد مسکونی می‌شود.

در سکانس‌های کلیدی سریال بازی تاج‌وتخت لوکیشن‌هایی از همین قلعه ایرلندی دیده می‌شود و در فصل سوم بود که راب استارک در کنار دایی ادمور و مادرش مدتی در این قلعه اقامت داشتند.

یکی از نقاط عطف سریال بازی تاج‌وتخت جایی هست که راب استارک تصمیم می‌گیرد ریچارد کارستارک را به گناه خیانت در ریورران اعدام کند. تمامی عکس ها این سکانس در قلعه گاسفورد فیلمبرداری شده هست.

شرکت Airbnb در عکس العمل به آگهی فروش قلعه اعلام نموده که حاضر هست به بازسازی قسمتی از قلعه برای این‌که تماما شبیه فضای دیده‌شده در سریال شود، کمک کند، اما شرط کلیدی اجاره‌دادن قلعه از طریق Airbnb هست. به صورت حتم وقتی قلعه به گونه ای که در سریال دیده می‌شود، بازسازی شود، تعداد بسیاری از هواداران سریال آن را به عنوان مقصد سفرشان انتخاب می‌کنند و درآمد خوبی هم برایشان حاصل خواهد گردید.