ریاست اتحادیه کیف و کفش شهرستان فریدونکنار، دلخوش کردن به این شیوه صادراتی را آفتی بزرگ بر بازار دانست و تصریح نمود: در این حالت بیشترین آسیب متمرکز مردم می باشد چون که با تهی شدن و کم بودن اجناس در بازار تورم خاص از آن عاید مردم شده و قدرت خرید مردم کاهش می یابد. فرجی، […]

ریاست اتحادیه کیف و کفش شهرستان فریدونکنار، دلخوش کردن به این شیوه صادراتی را آفتی بزرگ بر بازار دانست و تصریح نمود: در این حالت بیشترین آسیب متمرکز مردم می باشد چون که با تهی شدن و کم بودن اجناس در بازار تورم خاص از آن عاید مردم شده و قدرت خرید مردم کاهش می یابد.

فرجی، افزایش نرخ کفش در بازارهای تهران و تبریز را ناشی از همین شیوه دانست و تاکید کرد: افزایش درخواست ها در خارج از کشور موجب شده تا عرضه داخل کفاف بازار نبوده و بنابراین نرخ افزایش یابد که مسئولین ذیربط از آن به عنوان فاکتوری برای نمایش افزایش آمارهای صادراتی استفاده می نمایند.

تغییر نرخ کیف و کفش به دستاویز تغییر نرخ ارز 

وی با انتقاد از بعضی کسبه که تنها به دنبال نفع زیادتر و افزایش سرمایه خود می باشند، اظهار کرد: بیشتر فروشندگان اجناس خود را با نرخ قبلی عرضه نکرده و با بیان علل تورم و نوسانات بازار به دنبال نفع زیادتر از این آشفته بازار می باشند.

وی، تعداد واحدهای تولیدی کفش فریدونکنار را ۳۰ واحد عنوان نمود و با بیان مشکلات تامین مواد اولیه و افزایش نرخ آن اظهار کرد: در زیادی از موارد، مواد اولیه در بازار موجود هست اما به سبب نوسانات بازار و ارز، فروشندگان حاضر به عرضه فرآورده ها خود نیستند.

فرجی با یادآوری مشکلات نظارتی بازار اضافه کرد: باید بازرسی ها از پایتخت آغاز گردد چراکه زیادی از فروشندگان بازار تهران، به سبب فوق پاسخگوی تقاضای تولیدکنندگان شهرستانی نیستند.

ضرورت تثبیت نرخ ارز از سوی دولت 

وی خطاب به دولتمردان اتخاذ تصمیم های مبرم برای تثبیت نرخ ارز را خواستار شد و با بیان اینکه نابسامانی فعلی بازار مشکلاتی را در آینده متوجه کشور خواهد کرد، اظهار کرد: هرچقدر نرخ ها افزایش یابد قدرت خرید مردم کاهش یافته و بازار دچار رکود می گردد.

فرجی از تعطیلی دو واحد تولیدی کفش شهرستان فریدونکنار در سال جاری اطلاع داد و تصریح نمود: در سنوات گذشته نسبت صادر کردن پروانه به ابطال آن ۵ برابر بود که این میزان در سال جاری ۵۰ درصد کاهش یافته هست.

ریاست اتحادیه کیف و کفش شهرستان فریدونکنار از مشکلات کارآفرینی حرف زد و افزود: وقتی بخش دولتی قادر به کارآفرینی نباشد به اضطرار خانواده ها به دنبال ایجاد شغل برای جوانان خود به دنبال ورود به بازار می باشند که در حال حاضر با کاهش اعتبار پولی کشور قدرت فراهم نمودن سرمایه اولیه برای خانواده ها برای آغاز یک اکتساب و کار تازه، بشدت با مشکل رو به رو شده هست.

صادر کردن پروانه اکتساب جز آمار تولید اشتغال دولت نیست 

ریاست اتحادیه کیف و کفش فریدونکنار با انتقاد از عملکرد در بخش اشتغالزایی اظهار کرد: صادر کردن پروانه ها جزء ایجاد اشتغال به حساب آورده شده حال اینکه نه فقط در این زمینه تسهیلاتی عرضه نمی توان بلکه  در ازاء صادر کردن پروانه مبلغ تقریبی یک میلیون تومان هم به ازای هر واحد صنفی دریافت می گردد.  

 عضو کمیسیون نظارت بر اتاق اصناف شهرستان فریدونکنار با اسم بردن از نهادهایی که از صادر کردن یک پروانه اکتساب نفع می برند تصریح نمود: شهرداری، اداره دارایی و اتاق اصناف نهادهایی اند که در صادر کردن پروانه و جواز اکتساب ذی نفع می باشند.

اشتباه مسئولین از برداشتن سقف و حدود صنفی 

ریاست اتحادیه کیف و کفش شهرستان فریدونکنار از قوانین و فاکتورهای دیگری جهت احراز پروانه و جواز اکتساب در سال های گذشته یاد نمود و اضافه کرد: پیش از اعمال تصمیم های غلط، صادر کردن پروانه واحد کیف و کفش تنها به مغازه های دارای متراژ بیشتر از ۱۲ متر مجاز بود که با برداشته شدن این قوانین استاندارداهای لازم در صنوف نابود شد.

انتهای پیام