محمد فاضلی – عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی  در خبرآنلاین درج کرد: کانال «نود اقتصادی» فهرستی از ۴۱ مشاور ۴ وزیر منتشر نموده هست و از صبح تاحالا چند نفر آن‌را برای من هم ارسال کرده‌اند و علتش هم آن هست که نامم در بین مشاوران وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ذکر شده […]

محمد فاضلی – عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی  در خبرآنلاین درج کرد: کانال «نود اقتصادی» فهرستی از ۴۱ مشاور ۴ وزیر منتشر نموده هست و از صبح تاحالا چند نفر آن‌را برای من هم ارسال کرده‌اند و علتش هم آن هست که نامم در بین مشاوران وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی ذکر شده هست. یکی از نمایندگان مجلس هم گفته‌اند مبحث را از سازمان امور اداری و استخدامی جویا می‌شوند.

اهتمام می‌کنم از این لیست نکته هایی در مورد ناتوانی ساختار اداری کشور استخراج کنم. من از شهریور ۱۳۹۲ تا سال ۱۳۹۶ مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی بودم و با شروع دولت دوازدهم از اواخر مرداد ۱۳۹۶ دیگر حکمی به عنوان مشاور وزیر دریافت نکردم.

من در ۱۷ آبان ماه ۱۳۹۶ مشارکت با وزارت نیرو به عنوان مشاور وزیر را شروع کردم، اما نامم بدون آن‌که حکمی به عنوان مشاور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی دارا باشم در سایت این وزارتخانه باقی مانده هست و البته از این امر اطلاع هم نداشتم. همین علت شده «نود اقتصادی» مرا هم در لیست ۴۱ مشاور ذکر کند. اشخاص دیگری هم در لیست می باشند که می‌دانم زمانی حکم مشاور داشته‌اند ولی چند سال هست همکاری‌شان خاتمه یافته، ولی نام‌شان هنوز در سایت وزارتخانه درج شده هست.

اگر دقت کنید هر چهار وزیری که اسم ۴۱ مشاور وی ذکر شده، وزرایی می باشند که در دو سه ماه موخر مشغول به‌کار شده‌اند. فرضیه قوی این هست که اسم بعضی از مشاورین از قبل در سایت باقی مانده هست، و بعضی مشاوران وزیر قبلی بوده‌اند و وزیر جدید نیز برای مشاوران تازه ای حکم صادر نموده اما اسم مشاوران قبلی هنوز در سایت هست بدون آن‌که واقعاً مشاور وزیر باشند.

اسم «سید میعاد صالحی» به عنوان «مشاور وزیر در امور صنعت های پیشرفته» وزیر صنعت، معدن و تجارت و هم‌چنین مشاور علمی و فن‌آوری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در لیست ذکر شده ثبت شده هست، یعنی احتمالاً «سیدمیعاد صالحی» مشاور محمد شریعتمداری در وزارت صمت بوده و همراه وی به وزارت تعاون جابه جا شده اما پس از سه چهار ماه، هنوز اسمش در سایت وزارت صمت هم درج شده هست.

احتمال بسیاری هست که ارزیابی دقیق نشان بدهد بخش بسیاری از این ۴۱ نفر هیچ مشارکت، حکم یا رابطه مالی با وزارتخانه‌ها ندارند اما نام‌شان در سایت وزارتخانه‌ها ثبت شده هست. این بدان معناست که رابطه ای میان بخش اداری و کارگزینی و سایت وزارتخانه‌ها برقرار نیست.

واقعه ی مشاوران البته به حهت های دیگری هم قابل ارزیابی هست. مشاور گاه سمت تشریفاتی هست که پس از کنار گذاشتن بعضی اشخاص از سمت معاونت وزیر، و برای محافظت احترام یا به علت رودربایستی وزیر، برای بعضی اشخاص صادر می‌شود. گاه حکم مشاور برای مدیر ارشدی صادر می‌شود که منتظر بازنشستگی هست و دوره انتظار را با سمتی مؤدبانه سپری می‌کند.

مشاور گاه سمتی هست که وزیر برای وارد کردن بعضی اشخاص برای انجام پروژه‌ای خاص از آن استفاده می‌کند، وقتی راه دیگری برای به خدمت گرفتن فرد موردنظر برای بازه زمانی مشخصی در نظام اداری تشریح نشده هست. مشاور گاه برای بعضی سمت‌های سازمانی به عنوان دومین سمت اشخاص هم صادر می‌شود لیکن این اشخاص منحصرا برای یکی از دو سمت‌شان حقوق دریافت می‌کنند. مشاور وزیر در چنین مواقعی، عنوانی هست که جایگاه رابطه ای با وزیر و دسترسی فرد به وی را مشخص می‌کند.

صرف‌نظر از این‌که ارزیابی پایانی نشان دهد چند نفر از میان ۴۱ نفر لیست اشخاص ذکر شده، به‌واقع حکم مشاور وزیر دارند و از دستگاه‌ها حقوق دریافت می‌کنند، انتشار این لیست را به سه جهت باید به فال نیک گرفت. اول آن‌که نشان می‌دهد فضای سایبری کارش را درست انجام می‌دهد و در جهت شفافیت گام برمی‌دارد، حتی اگر اسم من هم به اشتباه در میان ۴۱ نفر ذکر شده باشد.

دوم، انتشار این لیست هم‌چنین احتیاج به ارزیابی و بازبینی در قواعد و رویه‌های صادر کردن حکم مشاور وزیر برای اشخاص، و در صورت ضرورت محدود کردن آن‌را نشان می‌دهد. سوم، این لیست نشان می‌دهد بخش اداری وزارتخانه‌ها و سایت آن‌ها باید به گونه‌ای به یکدیگر متصل باشند که به محض انتهاء یافتن تاریخ حکم مشاوران یا سایر مقام های وزارتخانه‌ها و تمدید نشدن احکام، چارت سازمانی اصلاح گردد. ابقای اسم اشخاص در چارت سازمانی، در نگاه بدبینانه، حجم سوءاستفاده را نیز بهمراه دارد.