به گزارش خبرنما به نقل از شبکه سی ان ان، الکس آزار وزیر بهداشت دولت ترامپ با افزایش مبتلایان به ویروس کرونا و روند صعودی بستری شدن بیماران در بیمارستان‌ها گفت: “اوضاع بسیار متفاوت‌تر از دو ماه قبل است، بنابراین این یک وضعیت بسیار متفاوت است.   آزار با هشدار در مورد وضعیت کنونی آمریکا […]

به گزارش خبرنما به نقل از شبکه سی ان ان، الکس آزار وزیر بهداشت دولت ترامپ با افزایش مبتلایان به ویروس کرونا و روند صعودی بستری شدن بیماران در بیمارستان‌ها گفت: “اوضاع بسیار متفاوت‌تر از دو ماه قبل است، بنابراین این یک وضعیت بسیار متفاوت است.  

آزار با هشدار در مورد وضعیت کنونی آمریکا در مهار کرونا افزود: وضعیت بسیار جدی است و فرصت ما در مهار ویروس در حال از دست دادن است.  

وی با اشاره به افزایش آزمایشات صورت گرفته، پیگیری تماس بیماران با دیگران، افزایش ظرفیت بیمارستانها، ذخایر تجهیزات محافظ شخصی و پیشرفت در زمینه‌های درمانی و واکسن های بالقوه برای ویروس اظهار داشت که ایالات متحده برای مهار و کنترل این بیماری همه گیرتر در وضعیت بهتری نسبت به گذشته قرار دارد.  

وزیر بهداشت آمریکا در مصاحبه با سی ان ان از وضعیت آشفته گسترش ویروس کرونا در ایالت متحده سخن می‌گوید که کاملا متفاوت از ادعاهای ترامپ و مایک پنس معاون وی در مورد مهار ویروس است.  

مایک پنس روز جمعه در کنفرانس مطبوعاتی کاخ سفید برخلاف گزارشات ارائه شده در مورد افزایش مبتلایان در ایالت‌ها مدعی شد که منحنی مبتلایان در آمریکا به حالت یکسان تغییر شکل یافته و ما توانسته‌ایم در مهار کرونا موفق باشیم.  

با توجه به نوع عملکرد ضعیف دولت ترامپ در واکنش نامناسب به بیماری کووید ۱۹، تنها در هفته گذشته ۳۶ ایالت در آمریکا گزارش افزایش مبتلایان به ویروس کرونا را اعلام کردند و تنها دو ایالت اعلام کاهش مبتلایان داشته است.  

به گزارش خبرنما به نقل از سی ان ان، تنها در روز جمعه شمار مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به ۴۰ هزار و ۱۷۳ نفر رسید.  

به دنبال شیوع ویروس کرونا در آمریکا تاکنون دو میلیون و ۶۰۶ هزار و ۵۴۲ نفر به بیماری کووید ۱۹ مبتلا و ۱۲۸ هزار و ۲۰۲۰ نفر جان خود را از دست داده‌اند.