به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ فرزان عاشورزاده، عضو تیم ملی تکواندو کشورمان و قهرمان جهان که در چند وقت اخیر از دوران اوج خود فاصله گرفته بود، بار دیگر با درخشش در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی ثابت کرد که هنوز هم می‌توان از او به عنوان سونامی تکواندو یاد […]

به گزارش خبرنما به نقل از گروه ورزشی خبرگزاری برنا؛ فرزان عاشورزاده، عضو تیم ملی تکواندو کشورمان و قهرمان جهان که در چند وقت اخیر از دوران اوج خود فاصله گرفته بود، بار دیگر با درخشش در مسابقات جام ریاست فدراسیون جهانی ثابت کرد که هنوز هم می‌توان از او به عنوان سونامی تکواندو یاد کرد.

در آستانه سال جدید با عاشورزاده که این روزها سودای طلای مسابقات جهانی و کسب سهمیه المپیک را در سر دارد، گفتگویی را انجام دادیم که در ادامه میخوانید:

کادر فنی صلاح دید کنار تیم ملی نباشم

پس از اتفاقات مسابقات آزاد کشوری کادر فنی صلاح دید در کنار تیم ملی نباشم. در مدت اخیر نیز از نظر روحی و روانی شرایط ایده‌آلی نداشتم. ولی خوشبختانه برای مسابقات جام ریاست جهانی تصمیم بر این شد که به تیم اضافه شوم. خوشحالم که توانستم در این دوره از مسابقات مدال طلا به دست بیاورم. هدف من قهرمانی بود و به بقیه حریفان در باقی اوزان توجه‌ای نداشتم. ولی در وزن خودم یک‌سری رنکینگ‌دار آمده بودند، مرحله به مرحله و قدم به قدم کاری پیش رفتم مهم این بود که بتوانم طلا را بگیرم و این اتفاق هم افتاد. خدا را شاکرم و امیدوارم در میادین بعدی بهتر و بهتر جلو بروم.

مردم برنده‌ها را در یادشان نگه می‌دارند

هیچ وقت برایم مهم نبود که با یک امتیاز اختلاف ببرم یا ۲۰ امتیاز چون همیشه فکر می‌کنم مردم برنده‌ها را در یادشان نگه می‌دارند و بازنده‌ها هستند که فراموش می‌شوند. مسابقات کیش روزهای خوبی را برای من رقم زد و از این به بعد هم امیدوارم هر چیزی که خداوند و کادرفنی برای من صلاح می‌دانند، اتفاق بیفتد.

در منچستر همه رقبا جدی به شمار می‌روند

اردیبهشت سال ۹۸ مسابقات جهانی منچستر را در پیش داریم. با توجه با این که سال قبل از المپیک است قطعا سال دشواری برای ما خواهد بود و ۱۲۰ امتیاز المپیکی هم دارد. شک نکنید همه تیم‌ها با اقتدار و تمام قوا در این رویداد مهم حاضر خواهند شد. تکواندو نیز در حال حاضر در کل دنیا در شرایطی قرار دارد که دیگر اسم حریف و نه حتی ملیت رقیب مهم نیست و همه رقبا جدی به شمار می‌روند.

کسب مدال طلا در منچستر مسیر المپیک را هموار می‌کند

بدون شک هر تکواندو کاری که برنده مدال طلا شود، بخش بزرگی از راه کسب سهمیه را رفته است. امیدوارم در این میدان بزرگ تک تک نمایندگان ایران نتایج دلچسبی را رقم بزنند. من هیچ زمان قولی به کسی ندادم ولی تمام تلاشم را می‌کنم که بهترین باشیم و امیدوارم هر اتفاقی قرار است بیفتد به نفع جامعه تکواندو باشد.

هیچ‌وقت دست خالی از مسابقات برنگشتم

من در ۵ سال گذشته همیشه در تیم ملی حضور داشتم و به اکثر مسابقات اعزام شدم. شاید رنگ مدالم همیشه طلایی نبوده اما هیچ‌وقت دست خالی هم از مسابقات برنگشتم. در حال حاضر نیز امیدوارم در ترکیب نهایی تیم ملی برای مسابقات جهانی باشم. من تا الان هم هر مسابقه‌ای که رفتم، انتخابی دادم. الان هم آماده رقابت در انتخابی برای تصاحب پیراهن تیم ملی هستم.

در کلکسیون افتخاراتم جای مدال المپیک خالی است

آرزوی سال پر خیر و برکتی را برای مردم عزیز ایران در سال جدید آزومندم. امیدوارم سال خوبی برای تکواندو باشد. قطعا در سال جدید هدفم حضور در المپیک ۲۰۲۰ است و کسب مدال در این رقابت‌ها، چراکه در کلکسیون افتخاراتم جای مدال المپیک خالی است و باید آن را به دست بیاورم.