مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: فاز نخست مجتمع بندری نگین در نیمه نخست سال آینده به بهره ‏برداری خواهد رسید. ​ به گزارش  خبرنما به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، سیاوش ارجمندزاده روز چهارشنبه در بازدید خبرنگاران از مجتمع بندری نگین افزود: بندر کنونی بوشهر محصور در […]

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر گفت: فاز نخست مجتمع بندری نگین در نیمه نخست سال آینده به بهره ‏برداری خواهد رسید. ​
به گزارش  خبرنما به نقل از روابط عمومی اداره کل بنادر و دریانوردی استان بوشهر، سیاوش ارجمندزاده روز چهارشنبه در بازدید خبرنگاران از مجتمع بندری نگین افزود: بندر کنونی بوشهر محصور در محیط شهری است که راه‌های دسترسی و محل تردد کامیون‎ها در وسط شهر قرار داشته و امکان توسعه بندر از نظر فیزیکی وجود نداشت به همین دلیل توسعه بندر بوشهر در مجتمع بندری نگین دیده شده است.
وی بیان کرد: این پروژه که از چند سال پیش عملیات اجرایی آن آغاز شده پیشرفت خوبی دارد و یک پست اسکله ۳۰۰ متری آن برای کشتی‏های ۵۰ هزارتنی در ۶ ماه پیش به طور کامل بهره‏برداری قرار گرفته است.
ارجمندزاده ادامه داد: اکنون نیز کار صادرات از طریق همین اسکله در حال انجام است و پروژه تاسیسات زیربنایی جزیره نگین نیز مسیرهای دسترسی به ترمینال‏های مختلفی است که در مجتمع بندری نگین احداث خواهند شد.
وی عنوان کرد: تاسیسات شامل آب، برق، سیستم آتشنشانی است که کل آن در پروژه تاسیسات زیربنایی جزیره نگین دیده می‏شود.
ارجمندزاده ادامه داد: بخش‎‌های دیگری که در مجتمع بندری نگین پیش بینی شده ترمینال‏های نفتی، کانتینری و جنرال کارگو است که با ادامه پروژه تاسیسات زیربنایی ترمینال‏ها نیز سرمایه‎گذران داوطلبی  هستند که به اجرا آن ورود خواهند کرد.
وی در ارتباط با پایانه مسافری دریایی بندر بوشهر نیز گفت: یکی از پروژه‏های که عملیات اجرایی آن آغاز شد ساماندهی و بازسازی پایانه مسافری دریایی بندر بوشهر است که با اعتبار حدود ۲۰ میلیارد تومان اجرایی می‏شود.
ارجمندزاده گفت: در این پروژه ۱۵ ماهه کل ترمینال بازسازی و امکان پهلوگیری کشتی‏های بزرگ مسافری با قابلیت مسافربری دریایی بین المللی در بوشهر فراهم خواهد شد.