– اخبار استانها – به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز ، عید غدیر، عیدالله الاکبر و بزرگترین عید پیروان اهل بیت پیامبر(ص) است. در این روز به فرموده خداوند روز اکمال دین و اتمام نعمت به امت اسلام است. یکی از سنت‌های حسنه این روز که سال‌ها در غبار فراموشی بود […]

– اخبار استانها –

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری تسنیم از شیراز ، عید غدیر، عیدالله الاکبر و بزرگترین عید پیروان اهل بیت پیامبر(ص) است. در این روز به فرموده خداوند روز اکمال دین و اتمام نعمت به امت اسلام است. یکی از سنت‌های حسنه این روز که سال‌ها در غبار فراموشی بود و در یکی دو سال اخیر مردم و گروه‌های جهادی و مذهبی تلاش دارند آن را احیا کنند، سنت اطعام نیازمندان است.

به فرموده امام صادق (ع) اطعام در این روز ثوابی به اندازه اطعام تمامی پیامبران و صدیقان را دارد که نشان از عظمت این امر پسندیده است. در یکی دو سال اخیر گروه‌های جهادی، هیئات مذهبی و مردمی سنت اطعام در روز غدیر را احیا کردند.

نمونه این امر در استان فارس گروه جهادی “خادم‌الرضا(ع)” است که با همکاری کمیسیون فرهنگی رفاهی مرکز وکلا و کارشناسان رسمی قوه قضائیه اقدام به توزیع اطعام و غذا در میان روستاهای محروم شهرستان فیروزآباد کردند.

رضا فرهادی، مسئول این گروه جهادی در گفت‌وگو با تسنیم از راه‌اندازی کاروان شادی به مناسبت عید غدیر و توزیع ۳ هزار پرس غذا میان روستاهای دهستان خواجه‌ای شهرستان فیروزآباد خبر داد.

وی با بیان اینکه “این اطعام با هدف احیای سنت حسنه در روز عید غدیر انجام می‌شود” گفت: علاوه بر آن در این روستاها هنوز طرح مواسات و همدلی اجرا نشده بود و این امر به نوعی لبیک به فرمایش مقام معظم رهبری برای رزمایش همدلی و مواسات نیز است.

فرهادی افزود: دهستان خواجه‌ای شامل ۱۷ روستا است که علاوه بر بحث اطعام تلاش شده با راه‌اندازی کاروان شادی و اهدای هدیه‌ها به کودکان جشن عید غدیر نیز برگزار و گرامی‌داشته شود.

پویش دانش آموزی اطعام غدیر “به توان میلیون” در استان کرمان راه‌اندازی شد طرح بزرگ «همه دعوتیم به اطعام غدیر» در استان لرستان اجرا می‌شود سازمان تبلیغات طرح “قربانی قربان؛ اطعام غدیر” را اجرا می‌کند

توزیع ۵ هزار بسته معیشتی در شرق شیراز

در همین راستا نیز سرهنگ مرتضی خسروانی فرمانده ناحیه مقاومت بسیج سپاه احمد بن‌موسی(ع) شیراز نیز از توزیع ۵ هزار بسته معیشتی و توزیع ۲۵ سری جهیزیه معادل ۵ میلیارد ریال به مناسبت عید سعید غدیر در شرق شیراز خبر داد. 

به گفته وی مرحله دوم کمک مومنانه از عید غدیر تا پایان محرم اجرا می‌شود که در مرحله دوم کمک مومنانه در ناحیه مقاومت سپاه احمد بن موسی(ع)  همزمان با روز عید غدیر آغاز شده است.

سرهنگ خسروانی افزود: در این رزمایش که از عید غدیر آغاز شده ۱۰ هزار پرس غذای گرم، بسته‌های لوازم‌التحریر و بسته‌های بهداشتی بین نیازمندان توزیع شد و در مرحله اول کمک مومنانه نیز توزیع ۴۲ هزار بسته بهداشتی و ۲۴ هزار بسته کمک معیشتی انجام گرفت. 

رضا محمدیان، رئیس شورای هیئات مذهبی شیراز نیز در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از توزیع بالغ بر ۱۰۰ هزار پرس غذای گرم در سطح شیراز و  چند ۱۰ هزار بسته معیشتی در روز عید غدیر خبر داد.

به گفته وی هیئت‌های مذهبی برای گرامیداشت غدیر برنامه‌های متنوعی داشتند که از جمله آنها می‌توان به اجرای جشن و مولودخوانی به صورت لایو در شبکه‌های اجتماعی و راه‌اندازی کاروان‌های شادی در سطح شهر اشاره کرد.

غدیر روزی است که باید همواره زنده نگه داشته شود، در این میان تلاش‌های مردم بیش از مسئولان به چشم می‌آید؛ مردمی که از هیچ تلاشی برای حفظ شعائر دینی دریغ نکردند.