آفتاب‌‌نیوز : مدیر تعاونی لنج داران سفاری عسلویه گفت: براثر بارش شدید باران و طوفانی شدن دریا شماری از لنج های باری مستقر در اسکله عسلویه به سکو و سنگ چین اسکله برخورد کردند که منجر به غرق شدن یک شناور باری شد. احمد بودایی افزود: به ۱۴ فروند شناور دیگر از لنج های باری […]

آفتاب‌‌نیوز :

مدیر تعاونی لنج داران سفاری عسلویه گفت: براثر بارش شدید باران و طوفانی شدن دریا شماری از لنج های باری مستقر در اسکله عسلویه به سکو و سنگ چین اسکله برخورد کردند که منجر به غرق شدن یک شناور باری شد.

احمد بودایی افزود: به ۱۴ فروند شناور دیگر از لنج های باری مستقر در اسکله عسلویه خسارت وارد شد که این حادثه توسط ایستگاه مراقبت دریابانی صورتجلسه شد.

مدیر تعاونی لنجداران سفاری با اظهار نگرانی از وضعیت اسکله عسلویه گفت : در زمان بارندگی و طوفان شدید مالکان به دلیل ترس از دست دادن شناورهای خود باید در کنار شناورهای خود حضور داشته باشند و با به خطر انداختن جان خود با مراقبت و عملیات مهار مانع غرق شدن و خسارت به لنج های خود شوند.

بودایی با اشاره به اینکه اسکله باید محل امن برای شناورها باشد،افزود: یکی از مهمترین مشکلات لنجداران کمبود فضا وحجم اسکله موجود برای استقرار شناورها است که از دغدغه های لنج داران بوده و بارها به اطلاع مسئولان شهرستانی واستانی رسیده اما تاکنون این مشکل مرتفع نشده است.

عسلویه در فاصله ۲۸۵ کیلومتری جنوب استان بوشهر و محل استقرار فازهای پارس جنوبی قرار دارد.