به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری برناازلرستان ؛ کاظمی روز چهارشنبه در جشنواره ازدواج و اهدای ۱۵۰ پک کالایی به زوجین جوان وسیل زده پلدختری با اشاره به لزوم اعتمادبه جوانان ،اظهار کرد:  باید به جوانان اعتماد کنیم و درجمهوری اسلامی ،استان  لرستان وشهرستان پلدختر نیزبه جوانان اعتماد شده وبسیاری از جوانان در مسند […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرگزاری برناازلرستان ؛ کاظمی روز چهارشنبه در جشنواره ازدواج و اهدای ۱۵۰ پک کالایی به زوجین جوان وسیل زده پلدختری با اشاره به لزوم اعتمادبه جوانان ،اظهار کرد:  باید به جوانان اعتماد کنیم و درجمهوری اسلامی ،استان  لرستان وشهرستان پلدختر نیزبه جوانان اعتماد شده وبسیاری از جوانان در مسند مدیریتی حضوردارند و باید این حضور از این هم بیشتر شود .

 او افزود: برای  حضورجوانان در عرصه های مختلف  بخشی را خود جوانان باید ثابت کنند که می توانند وبخشی را هم مسئولین باید به جوانان توجه داشته باشند .

   کاظمی با اشاره به وقوع سیل اخیر در پلدختر ،تصریح کرد: قبل از سیل اخیر  برنامه های بسیار زیادی با حمایت ویژه دولتمردان  در دستور کار قرار گرفت ازجمله  در حوزه کشاورزی  تکمیل پمپاژها برای آبی کردن ۸ هزار زمین دیم ،   تغییر مسیر  راه آهن  در محور خرم آباد –پلدختر – اندیمشک  جهت جبران بخشی از خسارت های آزاد راه از این اقدامات بود .

 او ادامه داد:  در حوزه بهداشت ودرمان  به پلدختر کم توجه شده بود  به طوریکه بیمارستان پلدختر به عنوان یک بیمارستان  64 تخت خوابی  قیچی زده شد ولی به دلیل بی مهری وبی توجهی هرسال یک امتیاز از آن به حداقل رسید ودرنهایت به یک بیمارستان ۲۴ تخت خوابی در حد اورژانس تقلیل پیدا کرد ولی با پیگیری ها   بیمارستان پلدذختر با افتتاح کلینیک و ۱۷ پزشک  وتجهیز دیگر نیازها به بیمارستان ۸۴ تخت خوابی افزایش پیدا کرده است .

او گفت: ۳۰ خانه بهداشت در همین مقطع ساخته شد  ،سی تی اسکن یک سال در انبار نگهداری شده بود ولی الان نصب شده است  ، ام آر آی با کمک یک خیر از آلمان در پلدختر راه اندازی می شود ومی تواند علاوه برجمعیت شهرستان پلدختر به شهرستانهای دیگر استان  وازجمله دره شهردر ایلام   نیز خدمات رسانی کند .

نماینده مردم پلدخترومعمولان  در مجلس شورای اسلامی  با اشاره به سفر وزیر ورزش وتوجه به بازسازی ورزشگاه سیل زده این شهرستان ،یادآورشد:  انتظار است  زمین چمن فوتبال مجموعه ورزشی شهید سرمالیان  وهمچنین موتوخانه استخر پلدختر بازسازی شود .

او به دیدار خود با وزیر ورزش وجوانان اشاره کرد و گفت:با پیگیری های صورت گرفته   8 زمین چمن مصنوعی  در پلدختر راه اندازی می شود که زمین چمن مصنوعی سراب حمام در هفته دولت افتتاح خواهد شد .

  کاظمی حجم خسارات سیل در پلدختر را بسیار زیاد عنوان کرد و افزود:   در حوزه روستایی با توجه به حجم خسارت سیل نتوانسته اند تمام خسارات بخش کشاورزی را ببینند به شکلی که طویله های  تخریب شده روستاییان را جزء خسارات حساب نکرده اند  ؛درحوزه اصناف ۹۰ درصد از اصناف مستاجر هستند که با  45 میلیون وام کم بهره  نمی توانند تمام خساراتشان را جبران کنند همچنین خودرو های بسیاری یا مفقود شده اند یا خسارت دیده اند .

او با بیان اینکه   پلدختر ۷۲ بار بمباران شده است وخسارت سیل هم مضاعف بود ، یادآورشد: عمق خسارت سیل به پلدختر زیاداست و اثرات آن را تا سالهای آینده هم خواهیم دید که نیاز به توجه جدی دولتمردان دارد و اگر فکری نشود باعث هجرت جوانان خواهد شد واین موضوع نگران کننده است .

 کاظمی  در ادامه به بحث مینی پالایشگاه پلدختر اشاره کرد و گفت:  تا الان ۱۶ بار خدمت وزیر نفت رسیده ام تا این پروژه سر بگیرد  ودر حال حاضر ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در هفته دولت بعید است به افتتاح برسد  ولی فاز یک آن در زمستان  امسال افتتاح می شود .