سید احسن علوی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ضرورت توجه مردم به دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا و ماندن در خانه، بیان کرد: در ابتدا به تمام خانواده هایی که عزیزان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده اند، تسلیت می گویم. شیوع این ویروس باعث […]

سید احسن علوی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به ضرورت توجه مردم به دستورالعمل های ستاد مقابله با کرونا و ماندن در خانه، بیان کرد: در ابتدا به تمام خانواده هایی که عزیزان خود را بر اثر ابتلا به این ویروس از دست داده اند، تسلیت می گویم. شیوع این ویروس باعث شده تا نه تنها ایران بلکه تمام کشورهای دنیا شرایط بحرانی را  در این روزها تجربه کنند.

وی در ادامه اظهار کرد: این ویروس از بعد اقتصادی و اجتماعی تاثیرات گسترده ای را بر روی کشورهای مختلف جهان گذاشته است و برای مهار این ویروس باید سنجیده و متدبرانه عمل شود. در کشورهای توسعه یافته این مردم هستند که خود مدیریت این ویروس را در دست گرفته‌اند.

نماینده مردم سنندج در مجلس تصریح کرد: مردم باید وجود این ویروس را باورکنند. با رفتن به مسافرت این ویروس از شهری به شهر دیگر منتقل شده و حتی خطر ابتلا را افزایش می دهد. می توان به جرات گفت که در شرایط کنونی مسافرت رفتن نوعی خودکشی است.

وی در ادامه تاکید کرد: امروز حیات افراد و جامعه تحت تاثیر این ویروس قرار دارد و بی توجهی گروهی می تواند زندگی همه افراد جامعه را به خطر بیندازد. ما از لحاظ کادر پزشکی، تخت بیمارستانی و امکانات بهداشتی و درمانی نیز در تنگنا قرار داریم و تنها راه غلبه بر این ویروس همکاری مردم است.

نماینده مردم سنندج در مجلس در ادامه با اشاره به ضرورت توجه مردم به دستور العمل های ستاد مقابله با کرونا، بیان کرد: در شرایط کنونی رفتن به مسافرت، دید و بازدیدهای نوروزی و خرید عید تهدیدی جدی برای سلامتی افراد و آحاد جامعه است. از مردم خواهشمندیم در این زمینه همکاری لازم را داشته باشند.

وی در ادامه با اشاره به ضرورت برنامه ریزی جدی از سوی دولت، بیان کرد: دولت اقدامات مقطعی را در دستور کار قرار داده اما کافی نیست. انتظار می رود رئیس جمهور شخصا به صحنه آمده و جلسات ستاد مقابله با کرونا به صورت روزانه برگزار شود. همه باید کرونا را جدی بگیرند و نمی توان به سادگی از کنار این ویروس عبور کرد. ان شاءالله با کمک و همکاری مردم از این بیماری نیز عبور خواهیم کرد. به دولت پیشنهاد می‌کنم تا از اقشار ضعیف جامعه حمایت کند و در خصوص آب و برق و گاز در دو ماه اخیر بخشودگی‌هایی برای قشر ضعیف جامعه در نظر گیرد.

انتهای پیام