بیژن پناهی زاده در اظهار کرد وگو با ایسنا، در ارتباط با مشکلات بخش صنعت و تولید در برهه کنونی، اظهار کرد: با اهمیت ترین مشکلی که هم حالا واحدهای تولیدی و صنعتی با آن مواجه می باشند عدم اجرای بند «و» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ هست که قرار بود طبق آن بخشش […]

بیژن پناهی زاده در اظهار کرد وگو با ایسنا، در ارتباط با مشکلات بخش صنعت و تولید در برهه کنونی، اظهار کرد: با اهمیت ترین مشکلی که هم حالا واحدهای تولیدی و صنعتی با آن مواجه می باشند عدم اجرای بند «و» تبصره ۱۶ قانون بودجه سال ۱۳۹۷ هست که قرار بود طبق آن بخشش جرائم واحدهای تولیدی موردنظر قرار گیرد که توسط بانک ها اجرایی نشد.

وی دنبال کرد: علاوه بر این قرار بر این بود که طبق این بند، بخشش جرم ها تسهیلات تولیدکنندگان و محاسبه نفع طبق قرارداد اولیه تا انتهاء شهریورماه سال جاری موردنظر قرار گیرد که متاسفانه بانک ها به سبب ابهام آمیز بودن قانون، آن را اجرا نکردند و قابل تامل هست که به چه سبب نباید قانون اجرایی گردد.

معاون خانه صنعت، معدن و تجارت ایران با اشاره به این که نرخ مواد اولیه افزایش یافته هست و تولیدکنندگان برای افزایش نرخ محصول پایانی با تنگنا رو به رو می باشند، اظهار کرد: با توجه به عدم ثبات نرخ ارز، امکان برنامه ریزی برای آینده وجود ندارد و تولیدکنندگان در این ارتباط با سختی هایی روبه رو می باشند.

پناهی زاده در ادامه به وضع نرخ سوخت اشاره نمود و اضافه کرد: درباره نرخ سوخت نیز مسائل مختلفی مطرح می گردد و به صورت حتم افزایش نرخ در این بخش باعث خواهد گردید که هزینه های ذی ربط به حمل و نقل افزایش یابد و مشکل دیگری برای تولیدکنندگان ایجاد خواهد گردید.

وی با تاکید بر این که فضای اکتساب وکار هنوز با مشکلات عدیده ای روبروست و بهبود نیافته هست، افزود: متاسفانه فضای اکتساب وکار برای تولید و فعالیت واحدهای تولیدی مهیا نیست و شرایط سختی برای تولیدکنندگان به وجود آمده هست.

معاون خانه صنعت، معدن و تجارت ایران مالیات بر اعتبار افزوده تولید را دیگر مشکل واحدهای تولیدی دانست و اظهار کرد: باید در این ارتباط چاره اندیشی گردد در غیر این صورت مقوله مالیات بر اعتبار افزوده هنوز فشار را بر تولیدکنندگان مضاعف می کند.

انتهای پیام