به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، منطقه خلیج فارس، محمد شریعتمداری در نشست شورای اداری استان هرمزگان در فعالین اقتصادی، با بیان این که واگذاری بعضی طرح ها به بخش خصوصی در قانون آمده هست که این امر به خوبی در هرمزگان اجراء شده هست، اضافه کرد: زمینه ساز استفاده از نیروهای ماندگار بومی، […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، منطقه خلیج فارس، محمد شریعتمداری در نشست شورای اداری استان هرمزگان در فعالین اقتصادی، با بیان این که واگذاری بعضی طرح ها به بخش خصوصی در قانون آمده هست که این امر به خوبی در هرمزگان اجراء شده هست، اضافه کرد: زمینه ساز استفاده از نیروهای ماندگار بومی، تعلیم و فراگیری مهارت های لازم هست که تقویت آموزشگاه های فنی و حرفه ای در این راه میسر هست و باید بنگاه های اقتصادی نیز این مبحث را در اولویت کاری خود قرار دهند.

وی با بیان این که موسسه ای در هرمزگان با توانمندسازی مریض ها خاص توانسته فعالیتی اشتغال زا را ایجاد کند و حتی به کشورهای همسایه صادرات داشته باشد، اضافه کرد: امر اشتغال بنیاد اقتصاد هست و اشتغال در منطقه های روستایی یکی از اولویت ها بنیادی دولت هست.

شریعتمداری با اشاره به این که استان هرمزگان در جذب اعتبارات روستایی در رده نخست کشور قرار دارد، عنوان نمود: در این بخش دو هزار و ۵۴۳ میلیارد تومان در قالب ۴۷۷ طرح به استان هرمزگان اختصاص یافته هست.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با بیان این که پنج بانک ارزشمند ۲۰ میلیارد تومان در حوزه شغل ها خانگی در قالب ۴۴۴ طرح در سال ۹۶ وارد گردیده و این بخش را مورد پشتیبانی قرار داده اند، عنوان نمود: ۱۷ هزار مجال شغلی در سیستم کاوش برای استان هرمزگان ثبت شده هست اگر چه بعضی واحدها بنابر مشکلات موجود با ریزش نیروی انسانی روبه رو می باشند که باید در صدد صیانت از نیروی اشتغال موجود پیش برویم.

وی با اشاره به این که برنامه ای به دولت پیشنهاد داده ایم مبنی بر این که قسمتی از پوشش بیمه ای را در جهت محافظت و صیانت اشتغال در اختیار واحدهای تولیدی و صنعتی قرار دهیم، گفته بود: عامل برون زا علت نوسانات ارزی در اقتصاد کشورمان گردید.

شریعتمداری در انتهاء اظهار کرد: ثبات ارزی و آرامش اقتصادی یکی از اولویت های بنیادی دولت هست تا علت رونق واحدهای تولیدی و صنعتی باشیم.

انتهای پیام