آفتاب‌‌نیوز : چنانچه اونس از این سطح جدا شود با خطوط مقاومت در محدوده قیمت‌های ۱۳۱۶، ۱۳۳۳ و ۱۳۵۰ دلاری مواجه خواهد شد. همچنین در صورت نزول قیمت، خطوط حمایت‌کننده ۱۲۹۴، ۱۲۸۷ و ۱۲۷۳ دلاری نیز علیه جبهه کاهشی عمل خواهند کرد.طلا روز پنج‌شنبه به تکرار روز‌های کاهشی خود مشغول بود، اما یک روز بعد، […]

آفتاب‌‌نیوز : چنانچه اونس از این سطح جدا شود با خطوط مقاومت در محدوده قیمت‌های ۱۳۱۶، ۱۳۳۳ و ۱۳۵۰ دلاری مواجه خواهد شد. همچنین در صورت نزول قیمت، خطوط حمایت‌کننده ۱۲۹۴، ۱۲۸۷ و ۱۲۷۳ دلاری نیز علیه جبهه کاهشی عمل خواهند کرد.
طلا روز پنج‌شنبه به تکرار روز‌های کاهشی خود مشغول بود، اما یک روز بعد، با رشد نزدیک به یک درصدی توانست وارد کانال صعودی شود و حتی برای لحظاتی قیمت ۱۳۰۰ دلاری را لمس کند. فلز زرد پس از انتشار آمار‌های مایوس‌کننده تعداد فرصت‌های شغلی در بخش غیرکشاورزی آمریکا، به راحتی مانور خود را شروع کرد و در ابتدا با رشد ۱۴ دلاری خود را جلوکشید تا محکی بر سقف مقاومتی ۱۳۰۰ دلاری بزند، اما ناکام ماند و نزدیک به ۲ دلار پایین‌تر از مرز حساس ۱۳۰۰ دلاری کارنامه هفتگی خود را بست. درواقع، سطح کلیدی معاملات در طول این هفته حول قیمت ۱۳۰۵ دلاری حرکت خواهد کرد. چنانچه اونس از این سطح جدا شود با خطوط مقاومت در محدوده قیمت‌های ۱۳۱۶، ۱۳۳۳ و ۱۳۵۰ دلاری مواجه خواهد شد. همچنین در صورت نزول قیمت، خطوط حمایت‌کننده ۱۲۹۴، ۱۲۸۷ و ۱۲۷۳ دلاری نیز علیه جبهه کاهشی عمل خواهند کرد. برخی تحلیلگران باور دارند که طلا بار دیگر برای دستیابی به سطح مقاومتی ۱۳۵۰ دلاری تلاش خواهد کرد، اما در ابتدا باید از سد مرز‌های مقاومتی ۱۳۰۰تا ۱۳۵۰ دلاری با موفقیت عبور کند.
در نظرسنجی این هفته، ۱۴ تحلیلگر ارشد وال‌استریت شرکت کردند که ۱۲ نفر، معادل ۸۶ درصد پیش‌بینی کردند قیمت طلا با افزایش روبه‌رو خواهد شد. یک نفر معادل، ۷ درصد پیش‌بینی کرد که قیمت طلا در هفته آینده کاهش خواهد یافت و یک نفر دیگر نیز اعلام کرده است که قیمت طلا تغییر چندانی نخواهد داشت. در نسخه نظرسنجی آنلاین نیز ۵۳۸ نفر شرکت کردند که از ۲۷۴ نفر، معادل ۵۱ درصد پیش‌بینی کردند قیمت طلا با افزایش همراه خواهد بود. ۱۷۷ نفر معادل ۳۳ درصد گفتند قیمت طلا با کاهش روبه‌رو می‌شود و ۸۷ نفر نیز اعلام کردند قیمت طلا تغییری نمی‌کند.
یورو در پایین‌ترین سطح ۲۱ ماه گذشتهسیگنال‌های بانک مرکزی اروپا مبنی بر ثابت ماندن نرخ بهره و به‌کارگیری محرک‌های جدید برای تقویت رشد اقتصادی منطقه یورو، واکنش منفی بازار‌های جهانی را به‌دنبال داشت و به‌دنبال آن یورو به پایین‌ترین میزان ۲۱ ماه گذشته رسید. یورو در طول هفته گذشته کاهش ۵/ ۱ درصدی را تجربه کرد. همچنین پس از کاهش یک درصدی روز پنج‌شنبه، هر یورو در معاملات بازار‌های ارزی در روز‌های گذشته تا کف ۱۱۷۶/ ۱ دلار مبادله شد که این رقم از ماه ژوئن سال ۲۰۱۷ بی‌سابقه محسوب می‌شود. به‌نظر می‌رسد بحران اقتصادی منطقه یورو جدی‌تر از میزان پیش‌بینی‌شده است و احتمال روند نزولی رشد اقتصادی این ناحیه بر ارزش یورو نیز اثر خواهد گذاشت.
تاثیر دووجهی گزارش اشتغال آمریکامشاغل آمریکا شاهد ضعیف‌ترین عملکرد خود ظرف ۱۸ ماه اخیر بوده است. اقتصاد آمریکا در طول این ماه تنها ۲۰ هزار فرصت شغلی ایجاد کرده است. با این حال، آمار مربوط به اشتغال آمریکا خبر‌های خوبی هم به همراه داشت که اثر دووجهی این گزارش‌ها را در بازار‌ها پدید آورد. نرخ بیکاری بار دیگر به زیر ۴ درصد رسیده و نرخ رشد سالانه دستمزد‌ها بیشترین میزان خود از سال ۲۰۰۹ تاکنون را تجربه کرد. منبع: روزنامه دنیای اقتصاد