آفتاب‌‌نیوز : جان بولتون بتازگی در توئیتی نوشته بود: کسانی که با نیکلاس مادورو زد و بند و توطئه می کنند تا مراجع دمکراتیک در ونزوئلا را خدشه دار کنند با پیامدهای اقدامات خود روبرو خواهند شد.ماریا زاخارووا سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه امروز در فیس بوک خود نوشت: مشاور امنیت ملی آمریکا می خواهد با […]

آفتاب‌‌نیوز : جان بولتون بتازگی در توئیتی نوشته بود: کسانی که با نیکلاس مادورو زد و بند و توطئه می کنند تا مراجع دمکراتیک در ونزوئلا را خدشه دار کنند با پیامدهای اقدامات خود روبرو خواهند شد.
ماریا زاخارووا سخنگوی دستگاه دیپلماسی روسیه امروز در فیس بوک خود نوشت: مشاور امنیت ملی آمریکا می خواهد با دفترچه یادداشت و خودکار پیامدهای مدنظر را عملیاتی کند.
کنایه زاخارووا ظاهرا به عکسی بر می گردد که هفته گذشته در رسانه های آمریکا منتشر شد و سر و صدای زیادی بر پا کرد و بلافاصله هشدار روسیه را در پی داشت.
این عکس در زمان کنفرانس مطبوعاتی بولتون در واشنگتن منتشر شد و شایعاتی را مبنی بر اعزام نیروهای آمریکایی به کلمبیا (برای حمله به ونزوئلا) به دنبال داشت.
بولتون در آن تصویری دفتر یادداشتی در دست داشت که بر روی آن دو جمله «افغانستان از گفت وگو استقبال می کنیم» و «پنج هزار نیروی نظامی در کلمبیا» نوشته شده بود.
این مقام آمریکایی در کنفرانس مطبوعاتی هم گفت که همه گزینه ها درباره ونزوئلا را بررسی می کند.
ایرنا