دکتر محمود نیلی احمدآبادی در اظهار کرد و گو با ایسنا، ضمن اعلام این مطلب، طرح توسعه دانشگاه تهران را یکی از قانونی ترین طرح های توسعه ای کشور دانست و اضافه کرد: قانون این طرح در شورای عالی معماری و شهرسازی تصویب شده هست، ضمن اینکه کمیسیون ماده ۵ شهرداری، وزارتخانه های علوم و […]

دکتر محمود نیلی احمدآبادی در اظهار کرد و گو با ایسنا، ضمن اعلام این مطلب، طرح توسعه دانشگاه تهران را یکی از قانونی ترین طرح های توسعه ای کشور دانست و اضافه کرد: قانون این طرح در شورای عالی معماری و شهرسازی تصویب شده هست، ضمن اینکه کمیسیون ماده ۵ شهرداری، وزارتخانه های علوم و بهداشت طرح توسعه ای دانشگاه تهران را تصویب کرده اند. علاوه بر این شهرداری، استانداری، نمایندگان مجلس و حتی دولت متقاعده به اجرای طرح می باشند، در نتیجه با اطمینان تاکید می کنم که هیچ ابهام و مشکلی برای توسعه دانشگاه تهران و ایجاد شهر دانش نداریم.

وی در ادامه در مورد مخالفت بعضی مالکان زمین های اطراف دانشگاه تهران نیز اظهار کرد: اگر بعضی از مالکین معترض اجرای این طرح می باشند، به این سبب هست که بودجه لازم برای تملک مابقی زمین های تامین نشده هست. در غیر اینصورت طرح به خودی خود مشکلی ندارد و اجرای آن فراتر از دانشگاه تهران در حقیقت برای شهر تهران مناسب هست.

دکتر نیلی اضافه کرد: برای ایجاد شهر دانش در دانشگاه تهران به همکاری خیرین و افرادی که علاقه مند به فعالیت در این حوزه می باشند نیازمندیم و اهتمام می کنیم از حجم بخش خصوصی و نهادهایی که علاقه مند به همکاری در شهر دانش می باشند استفاده نماییم.

به گفته وی، دانشگاه تهران برای اجرای طرح توسعه ای و ایجاد شهر دانش  فقط در بحث تملک نیازمند کمک دولت هست که امید داریم ارزش آن از سوی دولت تامین گردد.

ریاست دانشگاه تهران پیگیری طرح توسعه دانشگاه تهران را از مهمترین برنامه های این دانشگاه عنوان نمود و اظهار کرد: سال گذشته کمیسیون ماده ۵ شهرداری تهران کلیات اجرای این طرح را تصویب کرد.

انتهای پیام