به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدرضا اسماعیل پور عصر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به همت مراکز افق امامزادگان وبا مشارکت خیرین ۲۶ رأس گوسفند با هدف حمایت از افراد مستمند ذبح و قربانی شده است. وی بیان کرد: ۵۰۰ بسته نذورات و گوشت گوسفند قربانی به میزان هزار […]

به گزارش خبرنما به نقل از خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمدرضا اسماعیل پور عصر شنبه در جمع خبرنگاران اظهار داشت: به همت مراکز افق امامزادگان وبا مشارکت خیرین ۲۶ رأس گوسفند با هدف حمایت از افراد مستمند ذبح و قربانی شده است.

وی بیان کرد: ۵۰۰ بسته نذورات و گوشت گوسفند قربانی به میزان هزار کیلوگرم ویژه مرحله نخست طرح «تبرکات علوی» به مناسبت عید سعید قربان در میان ۵۰۰ خانوار تحت پوشش و نیازمند پیرامون مراکز افق امامزادگان بوشهر توزیع شد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان بوشهر افزود: از سوی مرکز افق امامزاده عبدالمهیمن (ع) کوی امامزاده منطقه ۲ شهر بوشهر ۱۵۰ بسته گوشت گوسفند قربانی و نذورات در میان خانواده تحت پوشش کمیته امداد این شهر توزیع شد.

وی خاطرنشان کرد: همچنین ۱۵۰ بسته گوشت قربانی نیز در میان خانوارهای تحت پوشش و افراد متضرر اقتصادی ایام کرونایی پیرامون این آستان مقدس توزیع و کمک رسانی شد.

اسماعیل‌پور با تاکید بر لزوم احیای سنت قربانی در مناسبت عظیم معنوی و اعیاد اسلامی، گفت: امسال با توجه به شیوع بیماری «ویروس کرونا» و تاکید رهبر معظم انقلاب اسلامی مبنی بر لزوم حمایت از نیازمندان و افراد کم بضاعت، این سنت حسنه بیش از پیش مورد توجه قرار گرفته است.

وی با اشاره به اینکه برنامه قربانی کردن چند رأس گوسفند در راستای کمک به خانوارهای نیازمند و تحت پوشش و پیرامون مراکز افق است، عنوان کرد: این ۲۶ رأس گوسفند با هزینه‌ای حدود ۶۲ میلیون تومان از محل درآمد موقوفات و با مشارکت خیران مردمی محلات شهر بوشهر تأمین و ذبح شده است.