به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، “محمدرضا عارف” در آستانه “روز مجلس” با تحسین از واقعیت طلبی شهید مدرس، در صفحه اینستاگرام خودش درج کرد: ««دهم آذر سالروز شهادت آیت الله مدرس هست. زنده یاد مدرس یکی از الگوهای تاریخی بویژه برای مجلسیان هست. جایگاه زنده یاد مدرس تا آنجا بود که وی الگوی […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، “محمدرضا عارف” در آستانه “روز مجلس” با تحسین از واقعیت طلبی شهید مدرس، در صفحه اینستاگرام خودش درج کرد:

««دهم آذر سالروز شهادت آیت الله مدرس هست. زنده یاد مدرس یکی از الگوهای تاریخی بویژه برای مجلسیان هست. جایگاه زنده یاد مدرس تا آنجا بود که وی الگوی امام خمینی(ره) در میدان سیاست و مقابله بودند.

مدرس فردی واقعیت طلب و مبارز با تمامی مظاهر زر، زور و تزویر، و عدالتخواه بود و در زمان حضور خودش در مجلس ملی، در پی استیفای حقوق ملت بود.
مدرس درباره ارتباطات بیگانه اعتقاد داشت که با تمام دول دنیا باید ارتباطات حسنه داشت و حد و اندازه حسنه بودن نیز باید مشخص گردد.
اعتقاد دارم، مجلس شورای اسلامی باید در طراز ملت بزرگوار ایران باشد. متاسفانه به سبب بعضی سازوکارهای بعضاً نادرست در فرآیند انتخابات، از حضور چهره های فرهیخته در ادوار متفاوت مجلس محروم بوده ایم. مطمئناً پیگیری مطالبات مردم در مجلس از عهده نمایندگانی برمی آید که دلواپس تایید صلاحیت شان در انتخابات آینده نباشند. به همین سبب اعتقاد دارم ساز و کار انتخابات مجلس باید اصلاح گردد.

از سویی یکی از با اهمیت ترین وظیفه ها مجلس، نظارت بر کارکرد دولت هست. در مجلس دهم کوشش شده، ضمن معیت با دولت محترم بویژه در شرایط سخت و دشوار کنونی کشور، از بُعد نظارتی هم غافل نشویم و در موقع ضرورت از اهرم نظارتی هم استفاده شده هست؛ ولی باید توجه داشت که استفاده از اهرم نظارتی نباید جنبه شخصی و خدای نکرده به علت بعضی منفعت طلبی ها و تسویه حساب های سیاسی باشد.

وزیر محترم امور خارجه ی کشورمان که به فرموده ی رهبر معظم انقلاب، یک چهره انقلابی و مؤمن هست، در مقطع فعلی با پشتوانه ملت ایران در مقابل زیاده خواهی های قدرت های بزرگ ایستادگی کرده هست و حضور خودش در رأس دستگاه دیپلماسی کشور موجب عزت ایران در مجامع بین المللی شده هست و طرح استیضاح وی در شرایط فعلی اصلا و ابدا پسندیده نیست.
امید دارم مجلس دهم در عمر باقی مانده خود بتواند به معنای حقیقی با کمک دولت در بهبود شرایط کشور موثر باشد. بنظرم فراکسیون امید در تحقق وعده اش به جوانان وفادار بود و طرح اصلاح قانون منع به کارگیری بازنشستگان که با معیت بیشتر نمایندگان مجلس تصویب شد، خون جدیدی در بدنه ی مدیریتی کشور جاری کرد؛ که امید دارم تا انتهاء دوره دهم مجلس شاهد تصویب قوانینی در جهت رفاه حال ملت بزرگوار ایران من جمله تسریع در تصویب طرح کاهش عارضه های اجتماعی باشیم.»

انتهای پیام