مهرداد فتحی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: آلودگی‌های زیست‌محیطی در استان طی شش ماه اول امسال ۱۱۶ مورد گزارش شده است. وی گفت: در این راستا ۲۸۶ اخطار زیست‌محیطی به خاطیان داده شده است. مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان افزود: در این مدت میزان تخلفات ۱۰ مورد تخریب، تعلیف غیرمجاز دام ۶۹۱۴ رأس، ۱۳ مورد […]

مهرداد فتحی در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: آلودگی‌های زیست‌محیطی در استان طی شش ماه اول امسال ۱۱۶ مورد گزارش شده است.

وی گفت: در این راستا ۲۸۶ اخطار زیست‌محیطی به خاطیان داده شده است.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان افزود: در این مدت میزان تخلفات ۱۰ مورد تخریب، تعلیف غیرمجاز دام ۶۹۱۴ رأس، ۱۳ مورد آتش‌سوزی، شکار غیرمجاز ۴۰ مورد پرندگان، شکار غیرمجاز پستانداران ۳۰ مورد، نگهداری و خرید و فروش حیات وحش ۱۹ مورد بوده است.

فتحی میزان ضرر و زیان وارده به محیط‌زیست در اثر تخلفات صورت گرفته را ۲ میلیارد و ۶۹۳ میلیون و ۶۹۴ هزار ریال اعلام کرد و یادآور شد:  از این میزان ۷۶۳ میلیون و ۸۴۸ هزار ریال وصول شده است.

وی با بیان اینکه پرونده خاطیان به محاکم قضایی ارجاع شده است، عنوان کرد: بیش‌ترین تخلف در حوزه صید آبزیان در منابع آبی استان اتفاق افتاده که در این راستا ۱۶۶ تور ماهیگیری، ۶ دستگاه موتور برق، ۷۴ قلاب و ۱۱۰۴ قطعه ماهی از متخلفین کشف و ضبط شده است.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست لرستان عنوان کرد: در مجموع ۴۲۱ پرونده در مراجع قضایی تشکیل شده که از این تعداد ۳۷۳ پرونده مختومه، دو مورد برائت و مابقی در جریان رسیدگی هستند.

فتحی با اشاره به اهمیت آموزش و فرهنگ‌سازی در کاهش تخلفات زیست‌محیطی، گفت: برای کاهش تخلفات زیست‌محیطی در مناطق تحت مدیریت و آزاد از ابتدای سال تاکنون ۶۳۶ ساعت کلاس آموزش با حضور محیط‌بانان در سراسر استان برگزار شده است.

انتهای پیام