دکتر مهناز خانوی در اظهار کرد وگو با ایسنا، با اشاره به این ابلاغیه به معاونت های غذا و داروی سراسر کشور گفت: بستر نرم افزاری ثبت اطلاعات استفاده کنندگان فراورده های ذکر شده از طریق سیستم مدیریت داروخانه ها HIX به آدرس اینترنتی SCM.FDA.GOV.IR وی اضافه کرد: بر همین اساس از معاونت های غذا و […]

دکتر مهناز خانوی در اظهار کرد وگو با ایسنا، با اشاره به این ابلاغیه به معاونت های غذا و داروی سراسر کشور گفت: بستر نرم افزاری ثبت اطلاعات استفاده کنندگان فراورده های ذکر شده از طریق سیستم مدیریت داروخانه ها HIX به آدرس اینترنتی SCM.FDA.GOV.IR

وی اضافه کرد: بر همین اساس از معاونت های غذا و داروی سراسر کشور خواسته ایم تا تمام داروخانه های تحت پوشش شان که ارائه کننده یا تقاضاکننده ارائه فرآورده های ذکر شده هستند، اقدام به ثبت اطلاعات استفاده کنندگان فراورده های ذکر شده کنند.

خانوی اظهار کرد: بی تردید با پیاده سازی بستر ثبت اطلاعات ذکر شده در سیستم مدیریت داروخانه ها (HIX) ) در مرحله اول اجرایی با رعایت مواردی امکان انجام فرآیند توزیع و ارائه فرآورده توسط شرکت های توزیع کننده و کلیه داروخانه ها وجود خواهد داشت.

وی در مورد روال انجام کار داروخانه ها در مرحله نخست این برنامه اظهار کرد: عکس مدرک شناسایی استفاده کننده باید بایگانی گردد؛ چراکه در بازدید کارشناسان معاونت و یا سازمان غذا و دوا عکس مدرک شناسایی یا اطلاعات ثبت شده مطابقت داده خواهد گردید. علاوه بر این لازم هست اطلاعات ذی ربط به استفاده کننده و فرآورده مورد احتیاج وی ثبت گردد.

خانوی دنبال کرد: در حالتی که استفاده کننده، فرآورده را برای نخستین بار استفاده می کند، به منظور کاهش میزان ضایعات فرآورده، حداکثر یک قوطی از فرآورده به تقاضاکننده تحویل می گردد و داروخانه توان دارد در طول مدت یک ماه (تاریخ شروع، تاریخ نخستین تحویل فرآورده در ماه است) حداکثر تا سقف ۱۲ قوطی از فرآورده به استفاده کننده تحویل دهد.

خانوی در مورد مرحله دوم انجام این کار که در دست طراحی هست نیز اظهار کرد: وصل شدن شرکت های تامین کننده و توزیع کننده به سیستم HIX و ثبت توصیه شیر خشک و غذاهای مخصوص و ثبت موجودی اولیه در سیستم HIX توسط داروخانه من جمله اقداماتی هست که در مرحله دوم اجرای این برنامه عملیاتی خواهد گردید. علاوه بر این پس از وصل شدن به سیستم های ثبت احوال، کد پستی و اصالت فرآورده داروخانه، باید اطلاعات تکمیلی استفاده کننده ثبت و یا اطلاعات موجود را پس از صادر کردن هشدار توسط سیستم، اصطلاح کنند.

انتهای پیام