به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، نرخ مس برای تحویل سه ماهه در بازار لندن در سوم ژانویه به ۵۸۵۵ تا ۵۸۶۰ دلار در هر تن دست یافته بود که پایین تر از رکورد پایین ۵۸۶۲ تا ۵۸۶۴ دلار در سال ۲۰۱۸ بود. گلدمن ساکس نرخ مس در مدت سه ماه آینده را از […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، نرخ مس برای تحویل سه ماهه در بازار لندن در سوم ژانویه به ۵۸۵۵ تا ۵۸۶۰ دلار در هر تن دست یافته بود که پایین تر از رکورد پایین ۵۸۶۲ تا ۵۸۶۴ دلار در سال ۲۰۱۸ بود.

گلدمن ساکس نرخ مس در مدت سه ماه آینده را از ۶۵۰۰ به ۶۱۰۰ دلار در هر تن و ظرف شش ماه آینده را از ۷۰۰۰ به ۶۴۰۰ دلار در هر تن کاهش داد اما تاکید کرد که نرخ مس تا انتهاء سال ۲۰۱۹ به ۷۰۰۰ دلار صعود خواهد کرد. نرخ مس در بازار فلزات لندن آخرین بار در فوریه سال ۲۰۱۸ در بالای مرز ۷۰۰۰ دلار در هر تن خرید و فروش گردید.

با این وجود این بانک حدس زد سیاستهای چین، واردات مس قراضه را از ژوییه سال ۲۰۱۹ محدود خواهد کرد و درخواست ها برای ساخت خانه، از نرخ مس حمایت می کند. گلدمن ساکس میانگین نرخ مس را ۶۴۵۰ دلار در هر تن در سال ۲۰۱۹ حدس زد که تقریبا با میانگین نرخ سال ۲۰۱۸ برابر هست. برای این که نرخ مس به ۵۰۰۰ دلار در هر تن سقوط کند، لازم هست که دلار آمریکا ۵ درصد گران تر گردد و نفت برنت به ۴۲ دلار در هر بشکه کاهش پیدا نماید.

یک تولیدکننده ژاپنی اظهار کرد: مس در طول سال ۲۰۱۸ بالای ۶۰۰۰ دلار بود در نتیجه رویت این که سال ۲۰۱۹ را در پایین این رقم شروع کرد، شوکه کننده بود.

گلدمن ساکس علاوه بر این نرخ مورد حدس برای نیکل و روی را نیز به سطح کمتری کاهش داد و علی رغم رشد درخواست ها برای نیکل برای استفاده در خودروهای برقی و ارائه جدید از سوی اندونزی، نرخ مورد حدس برای این فلز در ۱۲ ماه آینده را از ۱۸۰۰۰ به ۱۲۵۰۰ دلار در هر تن کاهش داد.

طبق گزارش پلاتس، این بانک آمریکایی علاوه بر این نرخ مورد حدس برای آلومینیوم در سه ماهه آینده را حدود ۱۹۰۰ دلار در هر تن و در شش ماه آینده را ۱۹۵۰ دلار در هر تن حدس و اعلام نمود این فلز به احتمال زیاد در نیمه دوم سال به ۲۰۰۰ دلار در هر تن صعود می کند.

انتهای پیام