«سالار حسین پور» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه توسعه صادرات غیرنفتی بعنوان یکی از اولویت‌های استان است، افزود: سند توسعه استان تدوین شده است. وی اظهارکرد: صادرات این استان از یک عقب ماندگی تاریخی رنج می برد، گمرک استان هنوز نتوانسته پیشرفت واقعی خود را داشته باشد و اظهار کالاها […]

«سالار حسین پور» در گفت و گو با خبرنگار ایسنا، با بیان اینکه توسعه صادرات غیرنفتی بعنوان یکی از اولویت‌های استان است، افزود: سند توسعه استان تدوین شده است.

وی اظهارکرد: صادرات این استان از یک عقب ماندگی تاریخی رنج می برد، گمرک استان هنوز نتوانسته پیشرفت واقعی خود را داشته باشد و اظهار کالاها بصورت تخصصی در گمرک استان انجام نمی شود و این مساله باعث شده که کالاهای دارای قابلیت صادرات از گمرکات سایر استان‌ها صادر شود.

مدیرکل صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: طی سال گذشته چهار میلیون و چهار هزار دلار کالا از این استان صادر شده در حالی که ۸ میلیون و ۸۰۰هزار دلار کالای استان از گمرک سایر استان‌ها صادر شده که نشان می دهد نیاز است گمرک استان در زمینه توسعه بخش‌های تخصصی گام‌های بزرگتری بردارد تا بتوانیم کالاهای استان را به نام خود استان صادر کنیم.

حسین پور بیان کرد: البته نیاز به یکسری زیرساخت‌هایی از جمله ایجاد واحدهای صنعتی سورتینگ و بسته بندی کالاها در استان وجود دارد.

انتهای پیام