به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، شی جینپینگ، رییس جمهوری چین با ژنرال قمر جاوید باجوا، رییس ستاد مشترک پاکستان که به شهر پکن عزیمت کرده هست، دیدار نمود. رییس جمهوری چین در این دیدار اظهار کرد که پاکستان و چین دوستانی دیرین محسوب می گردند. شی جینپینگ در ادامه تصریح کرد که […]

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز، شی جینپینگ، رییس جمهوری چین با ژنرال قمر جاوید باجوا، رییس ستاد مشترک پاکستان که به شهر پکن عزیمت کرده هست، دیدار نمود.

رییس جمهوری چین در این دیدار اظهار کرد که پاکستان و چین دوستانی دیرین محسوب می گردند.

شی جینپینگ در ادامه تصریح کرد که کشورش به طور مستمر ارزش بسیار بالایی برای  ارتباطات شهر پکن و اسلام آباد قائل هست.

او علاوه بر این از پشتیبانی اسلام آباد از طرح یک جاده و یک کمربند و ایجاد کریدور اقتصادی چین-پاکستان استقبال کرد.

شی جینپینگ اظهار کرد : تا وقتی که تدابیر جدی و اعتماد متقابل در سطوح بالا پا بر جا باشد، ایجاد کریدور اقتصادی چین-پاکستان موفقیت آمیز می باشد و مردمان دو کشور را برخوردار خواهد ساخت.

از زمان روی کار آمدن عمران خان به عنوان نخست وزیر پاکستان در اوت سال جاری، ژنرال قمر جاوید باجوا، ریاست ستاد مشترک ارتش ارشدترین مقام پاکستانی هست که چین رفته هست.

عزیمت وی به چین چند هفته پس از ان صورت گرفته که یکی از دیپلمات های ارشد چینی به اسلام آباد رفت. پاکستان در سال های موخر ارتباطات خود با چین را تقویت بخشیده چون از آمریکا دلسرد شده هست.

انتظار می رود که ریاست ستاد مشترک ارتش پاکستان بتواند تنش ایجاد شده بر سر اظهارت تند وزیر تجارت این کشور در مورد پروژه چینی جاده ابریشم را بهبود بخشد.

معاون ریاست کمیسیون مرکزی ارتش چین تصریح کرد، چین رویکرد دولت جدید پاکستان را در پیگیری کامل ارتباطات دو کشور می ستاید و در پی مشارکت با دولت جدید اسلام آباد برای پیشبرد ایجاد کریدور اقتصادی چین-پاکستان هست.

انتهای پیام