حمیدرضا کرموند در جلسه کارگروه آب و انرژی استان که امروز نهم تیرماه در سالن جلسات شرکت برق برگزار شد، اظهار کرد: اولین موردی که در استان لرستان ما را آزار می‌دهد و مجموعه وزارت نیرو  نیز اعتقاد دارد باید این مشکل حل شود عدم پایداری آب شرب شهرها و روستاهاست. وی ادامه داد: ما […]

حمیدرضا کرموند در جلسه کارگروه آب و انرژی استان که امروز نهم تیرماه در سالن جلسات شرکت برق برگزار شد، اظهار کرد: اولین موردی که در استان لرستان ما را آزار می‌دهد و مجموعه وزارت نیرو  نیز اعتقاد دارد باید این مشکل حل شود عدم پایداری آب شرب شهرها و روستاهاست.

وی ادامه داد: ما در هیچ شهر و روستایی آب پایدار نداریم یعنی از سدها تامین آب شهرها و روستاها را انجام نمی‌دهیم که این یک معضل است.

کرموند تصریح کرد: در مرکز استان مشکل کدورت آب را داریم، فصل بهار در زمان بارندگی نارضایتی از کیفیت آب وجود دارد؛ تصفیه‌خانه آب ما نهایتاً بتواند ۱۰۰۰ لیتر آب تصفیه کند.

این مسئول ادامه داد: در شهر خرم‌آباد جهش خوبی در بحث شبکه‌های اصلی شهر داشتیم.

وی تأکید کرد: اصل قضیه این است که ما آب پایدار نداریم، باید سدهایی داشته باشیم که بتوانیم آب شرب شهرها و روستاها را به‌صورت پایدار تامین کنیم.

کرموند افزود: برای تصفیه‌خانه شماره دو خرم‌آباد با مشکل روبرو شده‌ایم که انتظار داریم به ما کمک شود تا از طریق ماده ۵۶ پیمانکار را تعیین کنیم و در چند سال آینده پروژه را با بهره‌برداری برسانیم.

 این مسئول ادامه داد: الآن علی‌رغم اینکه همه ما را به‌عنوان استان پر آب می‌شناسند با مشکل روبرو هستیم، آب‌های ما املاح دارند.

کرموند افزود: برای تابستان برنامه‌ریزی کردیم و تا دو سال آینده پایداری نسبی آب در روستاها به وجود بیاوریم.

وی گفت: در بحث شهری حدود ۶۰ میلیارد تومان اعتبار داریم اما حدود ۱۷۰ میلیارد تومان و در بخش روستایی حدود ۵۰ میلیارد تومان بدهی داریم.

مدیرعامل آب و فاضلاب لرستان ضریب بهره‌مندی روستاهای لرستان را بیش از ۷۱ درصد اعلام کرد.

انتهای پیام