علی شفیعی در گفت‌وگو با ایسنا، در واکنش به این موضوع که فدراسیون والیبال آرمان تیم ملی را صعود به جمع چهار تیم برتر المپیک توکیو اعلام‌ کرده، توضیح داد: واقعا کار بسیار سختی است، اگر تیم ملی به جمع چهار تیم برسد من می‌توانم بگویم که یک معجزه رخ داده است. ما از نظر سخت افزار، […]

علی شفیعی در گفت‌وگو با ایسنا، در واکنش به این موضوع که فدراسیون والیبال آرمان تیم ملی را صعود به جمع چهار تیم برتر المپیک توکیو اعلام‌ کرده، توضیح داد: واقعا کار بسیار سختی است، اگر تیم ملی به جمع چهار تیم برسد من می‌توانم بگویم که یک معجزه رخ داده است. ما از نظر سخت افزار، زیر ساخت و برنامه‌ریزی نسبت به تیم‌هایی که در جمع چهار تیم هستند ضعیف‌تریم، نمی‌شود این موضوع را قبول نکرد.

او ادامه داد: من حتی دوست دارم تیم ملی ایران قهرمان المپیک شود، اما باید ببینیم که به این مهم می‌رسیم یا نه. موفقیت در المپیک اینگونه نیست که یک سال قبل از آن بگوییم به جمع چهار تیم می‌رویم، برنامه یک ساله کافی نیست و خیلی از تیم‌های بزرگ دنیا که الان موفق هستند از سال‌ها پیش برنامه‌ریزی کرده‌اند. سخت افزار و زیر ساخت کشورهای پیشرفته قابل مقایسه با ما نیست و این حقیقت را نمی‌توان انکار کرد، به همین دلیل یک مقدار سخت است که الان بگوییم چه نتیجه‌ای می‌گیریم.

شفیعی راجع به مربی آینده تیم ملی نیز اظهار کرد: اگر اشتباه نکنم از سه یا چهار سال پیش آقای داورزنی این صحبت‌ها را مطرح کردند که هدف والیبال رسیدن به چهار تیم اول المپیک است، امیدوارم مربی بیاید که خوب کار کند. تیم ملی ایران پتانسیل حضور در جمع چهار تیم المپیک را دارد، اما باید کارهای خیلی متفاوت‌تر و تلاش زیادی صورت بگیرد تا به این موفقیت برسیم. کار راحتی نیست، اما امیدوارم به این مهم دست پیدا کنیم.

او همچنین درباره شرایط تیم سایپا با توجه به پیگیری تمرینات این تیم طی هفته‌های گذشته، اظهارکرد: فکر می‌کنم اکثر تیم‌ها پنج تا هشت هفته تمرین داشته‌ و به آمادگی نسبی رسیده‌اند. کار برای همه بازیکنان سخت بود، مخصوصا نفراتی که درگیر اردوهای ملی هم بودند. این نفرات استراحت لازم داشتند، اما استراحت بیش از دو سه هفته یکسری دردهای کهنه را رو می‌آورد که اذیت کننده بود. 

او ادامه داد: بخاطر کرونا اکثر تمرینات گروهی تعطیل شد که کار را سخت کرد ولی الآن تقریبا شرایط تیم‌ها به حالت عادی رسیده و امیدوارم با گذشت ۳ تا ۴ هفته از مسابقات لیگ، شرایط دوباره خوب شده و همه در صحت کامل مسابقات را پیگیری کنند.

سایپا یکی از تیم‌هایی بود که تعداد زیادی از اعضا و بازیکنانش در جریان تمرینات تیمی به ویروس کرونا مبتلا شدند. شفیعی در این مورد گفت: مطمئنا این موضوع روی روند آماده سازی تیم ما بی تاثیر نبود، به هر حال هر کدام از بازیکنان که مبتلا بودند حدودا دو هفته از تمرینات دور می‌شدند. البته باشگاه سایپا در این مورد حرفه‌ای و صادقانه عمل کرد، فکر می‌کنم این موضوع فقط برای تیم ما نبود و بقیه تیم‌ها هم به صورت قابل توجهی درگیر شدند، اما اعلام نکردند. با توجه به شرایط موجود در کشور ما، در کم‌ترین حالت اگر ۱۴ بازیکن یا اعضای تیم باهم تمرین کنند، خیلی سخت است که پس از ۵ یا ۶ هفته همه اعضای آن‌ها سالم باشد.

او در پاسخ به این سوال که آیا بازی تدارکاتی برای تیم سایپا در نظر گرفته شده است؟ اظهار کرد: بله، قرار است در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه این هفته بازی تدارکاتی با تیم هراز داشته باشیم. 

انتهای پیام