حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسین بلک در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص لزوم مشارکت مردمی در انتخابات مجلس یازدهم، اظهار کرد: حضور گسترده مردم در انتخابات نمادی از شناخت و آگاهی مردم به مسائل کشور است. در هر مقطعی ضرورت‌های خاصی به تناسب ایجاد می‌شود که لازم است مردم به این ملزومات توجه بیشتری داشته باشند و این […]

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدحسین بلک در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص لزوم مشارکت مردمی در انتخابات مجلس یازدهم، اظهار کرد: حضور گسترده مردم در انتخابات نمادی از شناخت و آگاهی مردم به مسائل کشور است. در هر مقطعی ضرورت‌های خاصی به تناسب ایجاد می‌شود که لازم است مردم به این ملزومات توجه بیشتری داشته باشند و این ضرورت‌ها قطعاً در حضورشان تأثیرگذار است.

وی در خصوص اهمیت انتخاب نمایندگان اصلح، افزود: امروز در شرایطی هستیم که مسائل داخلی کشور ایجاب می‌کند تا افرادی در جایگاه مجلس و قوه مقننه قرار گیرند که توانایی حل مشکلات را داشته باشند. همچنین به طور موشکافانه و در همه ابعاد مسائل را شناسایی و بررسی کرده و با وضع قوانین مناسب این موانع و مشکلات را برطرف کنند و این یکی از مهم‌ترین مسائلی است که در قدرت ایران اسلامی تأثیرگذار است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان، تصریح کرد: بُعد دیگر لزوم حضور مردم در انتخابات، عرصه خارجی است. همان‌طور که دشمن ترفندها و توطئه‌های خود را به حداکثر رسانده، هوشیاری ما نیز باید حداکثری شود و حضورمان را به حداکثر برساند.

بلک در خصوص ویژگی‌های انتخاب نمایندگان اصلح، خاطرنشان کرد: در انتخاب نمایندگان اصلح، ویژگی‌های عمومی مطرح است که کاندیداهایی که از مسیر تأیید شورای نگهبان و مجاری قانونی عبور کرده‌اند دارای این ویژگی‌های عمومی انتخاب هستند. بنابراین باید به همه کاندیداها از این نظر احترام گذاشت، زیرا که دارای انگیزه‌های خدمت به مردم بوده و دلسوزانه به صحنه آمده‌اند، اما در میان افرادی که دارای شرایط عام هستند، لازم است افرادی برگزیده شوند که ویژگی‌های اختصاصی آن‌ها ما را به کشور و قوه قانون‌گذاری قوی‌تری برساند.

وی افزود: نیاز به نمایندگانی شجاع داریم که مصالح کشور را به واسطه تحریم‌ها و تهدیدها یا ملاحظات حزبی، باندی و گروهی زیر پا نگذارند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان ادامه داد: اکنون که با تحریم‌های بیرونی مواجه هستیم ممکن است در زمان تصویب قوانین و سیاست‌های کلان کشور دست یک نماینده‌ای بلرزد و مصالح مردم را فراموش کند، بنابراین وجود شجاعت کافی مسئله مهمی است.

بلک تأکید کرد: قوانین کشور مبتنی بر اصول ارزشی، اسلامی و الهی است. نمایندگان باید از عمق اعتقادی وارد این صحنه شده و مسائل حاشیه‌ای آن‌ها را به این میدان نکشیده باشد. دلدادگی آن‌ها به اسلام و انقلاب باید مهم‌ترین انگیزه آن‌ها برای حضور در این صحنه باشد.

وی اضافه کرد: یکی دیگر از موضوعاتی که اخیراً به ویژه در مراسم شهادت سپهبد سلیمانی با آن روبرو شدیم این بود که مردم دلدادگی به مسائل ارزشی و مقاومت در راه این ارزش‌ها را نشان دادند. مسلماً نمی‌شود نماینده‌ای از این ملت وارد مجلس شود که در این حوزه ضعیف باشد، چرا که یک نماینده شجاع باید بر ایستادگی در راه ارزش‌ها جدیت داشته باشد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان خاطرنشان کرد: روحیه تحول‌خواهی و عدالت‌طلبی که برخاسته از روح انقلابی گری است باید در نمایندگان مردم دیده شود و برای برون‌رفت از شرایط فعلی باید یک نگاه انقلابی به مسائل داشت.

انتهای پیام