به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، از محورهای کلیدی این کنگره تومور، تروما، ستون فقرات، عروق مغزی، اعصاب محیطی و فانکشنال نوروسرجری هست. در کنگره بین المللی میان دوره ای مغز و اعصاب و ستون فقرات که از امروز تا جمعه در بیمارستان آیت الله روحانی بابل برگزار می گردد ۱۰۰ مقاله از ۱۵۰ […]

به گزارش خبرنما به نقل از ایسنا، از محورهای کلیدی این کنگره تومور، تروما، ستون فقرات، عروق مغزی، اعصاب محیطی و فانکشنال نوروسرجری هست.

در کنگره بین المللی میان دوره ای مغز و اعصاب و ستون فقرات که از امروز تا جمعه در بیمارستان آیت الله روحانی بابل برگزار می گردد ۱۰۰ مقاله از ۱۵۰ جراح مغز و اعصاب داخلی و بیگانه به طور سخنرانی و پوستر عرضه می گردد.

وضع بهداشت و معالجه در مازندران پرمخاطره هست

استاندار مازندران اظهار کرد: باید محافظت توریست در مازندران دارا باشیم و از شاخه پزشکی استفاده نماییم که یکی از این راه ها جذب و پذیرش دانشجوهای مغز و اعصاب هست.

حضور ۱۵۰جراح داخلی و بین المللی در کنگره مغز و اعصاب

سیدفرزادجلالی ریاست دانشگاه از حضور ۱۵۰ جراح مغز و اعصاب داخلی و بین المللی در کنگره بین المللی میان دوره ای در کنگره بین المللی مغز و اعصاب ایران اطلاع داد.

وی تصریح نمود: دانشگاه علوم پزشکی بابل به عنوان قدیمی ترین دانشگاه علوم پزشکی شمال کشور به طور مستمر از کنگره های بین المللی و کشوری استقبال و پشتیبانی کرده و این چندمین کنگره بین المللی هست که دریک رشته تخصصی و فوق تخصصی برگزار می گردد.

ریاست دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه بیمارستان آیت الله روحانی بابل بزرگترین و مجهزترین بیمارستان شمال کشور با حدود ۵۴۰ تخت، افتخار میزنانی این کنگره بزرگ را به عهده دارد، اضافه کرد: ۱۵۰ جراح  مغز و اعصاب داخلی و بین المللی در این کنگره به مدت سه روز نتیجه ارزیابی ها، پژوهش ها، تحقیقات و تجربیاتشان را به فاز اجرا و مشاوره خواهند گذاشت.

جلالی با اشاره به اینکه سه عامل با اهمیت فوت و میر مریض ها در دنیا مریضی قلبی عروقی، سرطان ها و تصادف هستند، اظهار کرد: رشته جراحی مغز و اعصاب در دو فیلد تشخیص و معالجه سرطان ها و علاوه بر این تصادفات نقش بنیادی را برعهده دارند که با بها بالا بردن آن میتوان رخدادهای خوبی را در جامعه رقم زد و به همین جهت آموزش، پژوهش و پیشرفت علم در جراحی مغز و اعصاب توان دارد آمار فوت و میر را به طور قابل ملاحظه ای کاهش دهد.

۱

وی با اشاره به اینکه شروع راه اندازی رشته جراحی مغز و اعصاب در ایران سال ۱۳۳۰ بوده هست، اظهار کرد: قبل از انقلاب ۴۰ جراح در ایران وجود داشت و حالا بیشتر از ۸۰۰ جراح مغز و اعصاب در کشور مشغول فعالیت هستند و این یک افتخار برای جمهوری اسلامی محسوب می گردد.

جلالی ریاست دانشگاه علوم پزشکی بابل افزود: نرمال جهانی به ازای هر ۲۵۰ هزار نفر یک جراح مغز و اعصاب هست اما در ایران این نسبت به ازای هر صد هزار نفر یک جراح مغز و اعصاب هست.

وی نسبت جراحان مغز و اعصاب در مازندران را یک جراح به ازای۹۰ هزار نفر اعلام نمود و اضافه کرد: در حال حاضر ۳۴ جراح مغز و اعصاب در مازندران فعالیت می کنند که از این بین ۶ جراح مغز و اعصاب در شهرستان بابل حاضر هستند و مشغول عرضه خدمت به مردم عزیز هستند که بزودی سه جراح مغز و اعصاب به بابل اضافه خواهد گردید.

وی تصریح نمود: انجمن جراحی مغز و اعصاب ایران از فعال ترین انجمن های علمی کشور هست که منشا خدمات قابل ملاحظه ای به عموم جامعه گردید.

جلالی افزود: سیدابراهیم کتابچی از افتخارها شهرستان بابل و استان مازندران هست که توانسته اند در جنگ تحمیلی خدمات پزشکی شایانی به رزمندگان اسلام عرضه نمایند و علاوه بر این این مرد علم و اخلاق تاحالا توانسته ۷۰ جراح مغز و اعصاب تربیت کند، این افتخار را داشتند که به تعداد سال های عمرشان جراح مغز و اعصاب تربیت و تحویل جامعه بدهند.

راه اندازی رشته تخصصی جراحی مغز و اعصاب در  دانشگاه علوم پزشکی بابل

ریاست هیئت مدیره انجمن جراحان مغز و اعصاب ایران اظهار کرد: کنگره بین المللی جراحان مغز و اعصاب برای اولین بار هست که در این دانشگاه برگزار می گردد توان دارد در بالا بردن سطح علمی این شهر و استان بسیار مفید واقع گردد.

وی با اشاره به اینکه به دبیر خانه این کنگره بیشتر از ۱۰۰ مقاله جدید در حوزه های نوین علوم مغز و اعصاب ارسال شده هست، اظهار کرد: در این کنگره محققین معروف ایران و جهان شرکت نمودند و پدیده های نوین جراحی مغز و اعصاب جهان در رشته های متفاوت مورد بحث و ارزیابی جای گرفت.

استاد دانشگاه علوم پزشکی بابل با اشاره به اینکه این کنگره در سطح علمی بسیار بالایی برگزار شده هست تصریح نمود: تازه ترین و بروزترین پژوهش ها حوزه جراحی مغز و اعصاب دنیا من جمله شیوه های جدید جراحی دیسک، جراحی مغز، شیوه های باز کردن مغز، جراحی عروق مغز، جراحی تومورهای مغز، جراحی قاعده مغز، جراحی اعصاب کودکان، ضربه های سر، ضایعات اعصاب محیطی و جراحی ستون فقرات مورد بین دانشمندان ایرانی و بین المللی قرار تبادل نظر می گردد.

وی از راه اندازی رشته تخصصی جراحی مغز و اعصاب در دانشگاه علوم پزشکی بابل اطلاع داد و افزود: با مشارکت دانشگاه علوم پزشکی بابل توانسته ایم این رشته را برای سال تحصیلی آینده در این دانشگاه راه اندازی نماییم که بخش مریض ها غیر اورژانس، ضایعات مادرزادی، تومور مغز و آنوریسم مغزی در بیمارستان آیت الله روحانی و بخش تروما دربردارنده تصادف، سقوط، تصادف با ماشین و غرق شدن در دریا و …

انتهای پیام