دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان بوشهر با اشاره به ابلاغ تسهیلات بانکی برای پرداخت به واحدهای آسیب دیده از کرونا گفت: تاکنون ۳۱.۴ میلیارد ریال به ۱۸۶ واحد صنفی آسیب دیده از کرونا استان بوشهر پرداخت شده است. به گزارش خبرنما, داریوش زراعتگر ظهر امروز در نشست با خبرنگاران در بوشهر با اشاره به […]

 

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان بوشهر با اشاره به ابلاغ تسهیلات بانکی برای پرداخت به واحدهای آسیب دیده از کرونا گفت: تاکنون ۳۱.۴ میلیارد ریال به ۱۸۶ واحد صنفی آسیب دیده از کرونا استان بوشهر پرداخت شده است.

به گزارش خبرنما, داریوش زراعتگر ظهر امروز در نشست با خبرنگاران در بوشهر با اشاره به آسیب‌های معیشتی و اقتصادی در شیوع بیماری کرونا در برخی از مشاغل و صنوف اظهار داشت: برای جبران آسیب‌های وارد شده به مشاغل و صنوف، تسهیلات بانکی  تخصیص یافت که این وام‌ها برای پرداخت به متقاضیان به بانک‌های مختلف ابلاغ شده است.

وی، با اشاره به ابلاغ ۴۸۹ میلیارد تومان تسهیلات بانکی برای پرداخت به واحدهای آسیب دیده از کرونا در استان بوشهر خاطرنشان کرد: تاکنون یک‌هزار و ۵۲۳ پرونده برای دریافت ۵۰۵ میلیارد ریال تسهیلات  به بانک‌های استان بوشهر معرفی شده است.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان بوشهر با اشاره به آغاز پرداخت تسهیلات بانکی یاد شده خاطرنشان کرد: تاکنون به ۱۸۶ پرونده از صنوف ۱۴ گانه ۳۱ میلیارد و ۴۲۰ میلیون ریال پرداخت شده است.

زارعتگر شرایط پرداخت تسهیلات بانکی صنوف آسیب دیده از کرونا را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد:به صنوفی که این تسهیلات دریافت کرده‌اند، تا مهرماه برای پرداخت اقساط  تنفس داده و باز پرداخت اقساط از آبان ماه آغاز می‌شود.

وی، بازپرداخت تسهیلات یاد شده را ۲ ساله دانست و تصریح کرد: وام‌های ۱۶ میلیون تومانی بدون ضامن و تنها با ارائه چک و سفته پرداخت می‌شود.

دبیر شورای هماهنگی بانک‌های استان بوشهر با اشاره به اینکه متقاضیان دریافت وام‌های از ۱۶ تا ۴۸ میلیون تومان علاوه بر چک و سفته باید یک ضامن داشته باشند خاطرنشان کرد: افرادیکه متقاضیان دریافت تسهیلاتی بین ۴۸ تا ۱۶۰ میلیون تومان هستند باید علاوه بر چک و سفته ۲ ضامن معتبر هم داشته باشند.
زارعتگر بیان کرد: وام‌های بین ۱۶۰ تا ۲۰۰ میلیون تومان با چک، سفته و ۳ ضامن پرداخت می‌شود و بالاتر از ۲۰۰ میلیون تومان نیاز به وثیقه معتبر دارد.

وی، سود تسهیلات یاد شده را ۱۲ درصد دانست و خاطرنشان کرد: متقاضیان دریافت تسهیلات بانکی یاد شده باید از طریق سامانه کارآ ثبت نام و نسبت به دریافت وام مشاغل آسیب دیده از کرونا اقدام کنند.